TOP

Czy całoroczny dom drewniany spełni nasze oczekiwania? 

O całorocznych domach drewnianych mówi się w Polsce coraz więcej – są nie tylko znacznie tańsze od domów murowanych, ale i wyglądają znacznie lepiej. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję? Jak wiele czasu zajmie wzniesienie takiej budowli? Czy dom drewniany zapewni nam komfort cieplny?

Co warto wiedzieć o domach drewnianych całorocznych?

Technologia budowy domów drewnianych przywędrowała do nas z Kanady i Skandynawii jeszcze na początku lat 90. XX wieku, jednak dopiero teraz zyskuje ona prawdziwą popularność – wszystko przez krótki czas budowy domu oraz oczywiście przez niski koszt. W praktyce faktycznie czas budowy domu jest krótki – zamyka się on w 2-8 miesięcy, w zależności czy chcemy otrzymać dom w stanie surowym czy deweloperskim. Podstawowym budulcem takiego domu jest drewno – dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie budowy w dowolnym momencie w roku, bez przejmowania się pogodą. Jedynym elementem murowanym domu są oczywiście jego fundamenty. Szukając ciekawego projektu domu warto zerknąć do ofert topowych firm, takich jak mawit.com.pl. Wśród najchętniej wybieranych projektów wymienia się domy parterowe z podjazdami i garażami, ale również domy piętrowe. Metraż domu drewnianego rozpoczyna się od 60-70 metrów kwadratowych.

Czy koszt budowy domu drewnianego jest wysoki? W porównaniu z domem o analogicznej powierzchni w technologii murowanej koszt będzie nawet o 35% niższy. Wszystko z powodu zastosowanych materiałów.

Termoizolacja domu drewnianego

Wiele osób zastanawia się czy w przypadku  całorocznych domków drewnianych nie ma obawy, że podczas srogiej zimy wnętrze będzie wyziębione. Konstrukcja domu zapewnia nie tylko szczelność, ale i odpowiednią termoizolację – wszystko za sprawą odpowiednich materiałów zastosowanych w ścianach.

Categories Dom i Wnętrze