TOP

Ekspresy do kawy do biura – nowy wymiar przerw w pracy

Przerwa na przysłowiową kawę to dla wielu pracowników sposób, aby zrobić sobie przerwę od obowiązków zawodowych. Kawa w pracy stała się więc synonimem pewnej jakości, jaką oferują swoim pracownikom głównie duże firmy, wybierając ekspresy do kawy do biura.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Na rynku nadal dostępne są różne modele ekspresów do kawy, które z powodzeniem mogą być stosowane w biurach. Do niedawna najpopularniejsze, a jednocześnie najtańsze, były ekspresy przelewowe, które w wielu firmach zastępuje się profesjonalnymi kawiarkami.

Ekspresy do kawy do biura mogą się znacząco różnić wielkością oraz sposobem przygotowania kawy. Mniejsze ekspresy to ekspresy na specjalne kapsułki, które są jednak dość drogie. Podobne gabaryty mają obecnie ekspresy wykorzystujące kawę zmieloną.

Nowa jakość wśród ekspresów

Wybierając ekspres dla pracowników można również sięgnąć po duże ekspresy, w których wykorzystuje się kawę w ziarnach. Takie ekspresy mogą być wyposażone w specjalne młynki do kawy, które pozwalają na zmielenie porcji kawy dokładnie na jedną filiżankę aromatycznego napoju.

Ekspres z młynkiem może być również wyposażony w dodatkowe rozwiązania, jak np. możliwość podgrzewania mleka czy jego dodatkowego spienienia przed podaniem kawy. W odróżnieniu od ekspresów na kawę mieloną, ekspres z młynkiem umożliwia również przygotowanie kilku rodzajów kawy, również z dodatkową porcją mleka czy wody.

Profesjonalne ekspresy do kawy do biura

Dostępność różnych rodzajów ekspresów do kawy sprawia, że część firm nie bardzo wie, jaki ekspres jest dla nich najbardziej optymalny. Profesjonalne ekspresy z młynkami mogą być uciążliwe w użytkowaniu w biurach, w których pracuje nawet kilkadziesiąt osób. Przygotowanie kawy w takim ekspresie jest oczywiście odpowiednio dłuższe ze względu na konieczność zmielenia kawy czy spienienie mleka. Takie ekspresy sprawdzą się natomiast w firmach, które bardzo podkreślają swój profesjonalizm i taką kawę chętnie podadzą swoim kontrahentom.

Szybkie przygotowanie kawy z kolei umożliwia ekspres na kawę mieloną. W wielu modelach użytkownik wybiera tu jedynie wielkość kawy, wskazując ilość przygotowanego napoju. Zwykle oznacza to możliwość przygotowania albo kawy małej o pojemności około połowy kubka, albo kawy wypełniające całe naczynie. Dodatkami w postaci mleka wzbogaca się napój uprzednio przygotowany.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

Categories Ciekawe