TOP

W poszukiwaniu idealnych mebli ogrodowych

Lato to idealny czas na to, aby gorące popołudnia spędzać w ogrodzie, w cieniu drzew czy pod parasolem. Nawet niewielkie ogrody nadają się do tego, aby zrelaksować się w nich po ciężkim dniu pracy. Przygotowanie miejsca do odpoczynku nie zajmie nam wiele czasu – najważniejsze są meble. Jak wybrać je właściwie? Na co zwracać szczególną uwagę?

Meble technorattanowe, aluminiowe

W sklepach ogrodniczych oraz z wyposażeniem ogrodów znajdziemy tysiące intersujących modeli foteli, leżaków. Wypoczynkowe komplety ogrodowe tworzone są najczęściej z aluminium oraz technorattanu. Połączenie tych tworzyw pozwala na stworzenie lekkiej i wytrzymałej konstrukcji, odpornej na uszkodzenia, odkształcanie. Technorattan jest materiałem zastępującym naturalne włókna rattanowe – odznacza się wysoka odpornością na uszkodzenia, ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo technorattan posiada nieporowatą, jednolitą strukturę. To sprawia, że brud nie wnika do wnętrza mebla, a czyszczenie wymaga jedynie przetarcia powierzchni ściereczką. Meble technorattanowe uznawane są za ekskluzywne meble ogrodowe – wyglądają świetnie szczególnie wtedy, kiedy uzupełnimy je miękkimi poduszkami. Bez względu na wielkość ogrodu mamy szerokie pole wyboru konkretnych mebli: łatki, fotele, krzesła, stoliki kawowe, duże stoły, huśtawki ogrodowe i wiele innych. Meble technorattanowe wydają się być idealnym rozwiązaniem na lata.

Jakich mebli unikać?

Szukając idealnych mebli zdecydowanie unikajmy tych wykonanych z niskiej jakości tworzyw. Wystarczy bowiem nadmierne obciążenie, aby którykolwiek z elementów mebla się złamał lub wykrzywił. Wiele osób decyduje się także na meble powystawowe, ze względu na ich niższą cenę. Tu także musimy być czujni – zazwyczaj takie meble posiadają znacznie krótszą gwarancję, były także często testowane przez osoby zainteresowane kupnem.

Categories Dom i Wnętrze