TOP

8 porad, dzięki którym kamerzysta stworzy wspaniały film ślubny

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę z filmowaniem ślubów i zastanawiasz się, jakie rady powinien dostać kamerzysta, by stworzyć piękny film weselny, to świetnie trafiłeś. W tym artykule przygotowaliśmy dla ciebie 8 porad popartych doświadczeniem, po których zastosowaniu twoje filmy od razu staną się bardziej profesjonalne.

  1. Zadbaj o chronologię

Przedstawienie wydarzeń w kolejności chronologicznej wydaje się oczywiste, jednak w natłoku materiału filmowego łatwo się pogubić. Porzuć retrospekcję i skup się na jasnym przekazaniu historii w zrozumiały sposób dla odbiorcy.

  1. Wykorzystaj nagrany dźwięk

Wielu kamerzystów tworzy filmy weselne wyłącznie na podkładzie muzycznym. Od czasu do czasu warto jednak wykorzystać nagrany dźwięk w postaci zabawnego tekstu pary młodej, kazania księdza czy odgłosów zabawy. To dodaje filmowi charakteru.

  1. Różnicuj plany

Stosuj zróżnicowane plany, od szerokich, przez półzbliżenia, aż do pełnych zbliżeń. To sprawi, że film ze ślubu będzie bardziej dynamiczny, a także ciekawszy. Dzięki zbliżeniom przekażesz więcej ulotnych emocji, takich jak radość, wzruszenie czy stres.

  1. Uzyskaj płynny ruch kamery

Nie ma nic gorszego, niż trzęsący się obraz. Sprawia to, że para młoda i goście weselni mają ochotę od razu wyłączyć film. Jeśli chcesz, by film ze ślubu oglądało się przyjemnie, uzyskaj płynne i powolne ruchy kamery. Uzyskasz w ten sposób wrażenie profesjonalizmu.

  1. Stosuj jak najwięcej przebitek

Jeśli pracujesz jako jedyny operator kamery na weselu, musisz zadbać o przebitki. Chodzi o to, by nie oglądać cały czas obrazu z jednej kamery, bo to robi się nudne. Wykorzystaj do tego statyw, by później montować film na nagraniu z kilku perspektyw.

  1. Podziel film na części

Zapewne produktem końcowym będzie długi film, rejestrujący etapy od przygotowań panny młodej do oczepin na weselu. Nie dostarczaj go w ten sposób Młodej Parze. Zamiast tego, podziel go na mniejsze etapy tematyczne, takie jak: przygotowania, ślub, kazanie, pierwszy taniec, zabawa weselna. Poruszanie się po takim materiale będzie łatwiejsze, a oglądanie będzie można podzielić na kilka części.

  1. Stwórz teledysk ślubny

Teledysk ślubny to dodatkowy, krótki film, który ma być pokazaniem najlepszych ujęć z całego wesela w dynamicznej, ciekawej formie. W niektórych przypadkach możesz też się spotkać z określeniem zwiastuna filmu weselnego lub trailera. Bez względu na nazwę, jest to nowoczesna, krótka pamiątka, którą warto przygotować dla Pary Młodej oprócz głównego filmu.

  1. Bądź w ciągłym ruchu

Praca kamerzysty na weselu polega na uchwyceniu najważniejszych, ulotnych momentów. Nie możesz więc sobie pozwolić na zbędny odpoczynek. Cały czas poruszaj się po sali weselnej z kamerą w pogotowiu, wypatrując ciekawych zdarzeń. Jeśli zbierzesz więcej materiału, będziesz mógł w procesie montażu wybrać najlepsze ujęcia, sprawiając że końcowy film będzie wyglądał lepiej.

Porady zostały przygotowane przez kamerzystę z firmy WellDrone. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej WellDrone.pl

Categories Ciekawe
https://www.gama-sklep.com.pl/a/12-mebloscianka-pokojowa http://nederland-oeso.org/kuchnia-idealna-jak-ja-zaprojektowac/ kancelaria adwokacka katowice