TOP

Brytfanny do pieczenia chleba

Nie ulega wątpliwości,że własnoręcznie zrobiony chleb to przede wszystkim pewność, że stosujemy tylko najlepsze składniki. Może się zdarzyć, że zakwas chlebowy będzie reagował z pewnymi powłokami, dlatego warto posiadać specjalne brytfanny przeznaczone do chleba.

Formy z różnych materiałów i o ciekawych kształtach

Nowoczesne formy do wypieku chleba zrobione są z różnych materiałów, które posiadają inne właściwości, kształty, wagę, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także ceny. W zależności od preferencji i domowego budżetu możemy wybierać między inny spośród brytfann ceramicznych, aluminiowych czy silikonowych, a nawet szklanych.

Brytfanny ceramiczne, aluminiowe i silikonowe producenci formują w przeróżne kształty, które zachwycą nawet najbardziej wymagające panie domu. Wystarczy odrobina fantazji i kreatywności i można wyczarować chleb w kształcie serca, rozety, kwiatka czy w wielu innych znacznie bardziej wymyślnych formach.

Od przybytku głowa boli

Brytfanny ceramiczne to bez wątpienia jedne z najbardziej ekologicznych i zdrowych naczyń do wypieków w bardzo wysokich temperaturach, gdyż nie emitują żądnych szkodliwych substancji do atmosfery ani tym bardziej nie powodują przedostawania się ich do masy z ciastem chlebowym. Są to najczęściej

Brytfanny aluminiowe to również bardzo często kupowany produkt i cieszący się dobrą opinią wśród klientów. Bardzo dobre przewodnictwo cieplne aluminium sprawia, że formy wykonane z tego materiału niesamowicie szybko się nagrzewają, ale równocześnie ekspresowo powracają do temperatury pokojowej. Są one również znacznie lżejsze od brytfann ceramicznych.

Brytfanny silikonowe to najbardziej urozmaicone pod względem kształtu naczynia do wypiekania chleba czy różnego rodzaju ciast. Są one nadzwyczaj lekkie i elastyczne, a przy tym dość trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i zginanie. Niestety stopień nieprzywieralności jest znacznie gorszy niż w brytfannach ceramicznych czy aluminiowych. Z kolei ich wielką zaletą jest najczęściej relatywnie niska cena i szeroki wachlarz zastosowań.

Domowe wypieki i kuchenna wyprawka

Nie ulega wątpliwości, że nic nie może się równać z pysznym, domowym, a co najważniejsze naturalnym chlebem, który w momencie pieczenia wypełnia calutką kuchnię niesamowitym aromatem.

Brytfanny ceramiczne, aluminiowe czy silikonowe podczas pieczenia chleba to elementy równie nieodzowne co termometr cukierniczy do wywabiania domowego nugatu czy karmelu. Warto o tym pamiętać kompletując swoją pierwszą kuchenną wyprawkę.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Cook Store

Categories Ciekawe