TOP

Ciekawe metody aranżacji ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród w okresie wiosny i lata stał się naszą ulubioną przestrzenią wypoczynkową? Z pewnością jedną z najprostszych metod jest wykorzystanie kompletów ogrodowych, które pozwolą na stworzenie punktu centralnego w ogrodzie. Wybierając meble ogrodowe zwracajmy uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale również na trwałość – od tego zależy, jak długo będziemy cieszyć nimi nasze oczy.

Klasyczny zestaw: krzesła do ogrodu i stoliki kawowe

Wśród najchętniej wybieranych zestawów ogrodowych wymienia się krzesła do ogrodu zestawione z klasycznymi stolikami kawowymi. Taki komplet sprawdzi się w niewielkich ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się krzesła technorattanowe – technorattan idealnie imituje klasyczny rotang, jest wysoce odporny na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Krzesła technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Taki mebel bez trudu możemy podnieść i przenieść. Fotele i krzesła technorattanowe zestawiamy z niewielkimi stolikami kawowymi – zmieszczą się na nich filiżanki z ulubionymi napojami, książka, patera ze słodkościami.

Pergole i parasole w ogrodach

Chcąc w pełni korzystać z zalet wiosny i lata warto zakupić parasol lub pergole ogrodową, które pozwolą na odpoczynek w cieniu. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia do naszych potrzeb. W przypadku pergoli jest to konstrukcja oparta na aluminiowych elementach, a na jej szczycie umieszczony jest ruchomy dach. Pergola pozwoli nam cieszyć się bliskością natury również w czasie niepogody: dachy zabezpieczone są przed działaniem wilgoci.

Categories Dom i Wnętrze