TOP

Czym się kierować przy kupnie wiązań narciarskich?

Wiązania narciarskie bardzo często sprzedawane są w sklepach sportowych już z nartami. Jest to spora dogodność dla narciarza, jednak zawsze należy pamiętać o odpowiednim ustawieniu takich wiązań przed użyciem. Jest to bowiem ważny element sprzętu narciarskiego, który wpływa na jakość jazdy i jej bezpieczeństwo.

Jakie wiązania wybrać?

Na rynku jest wielu producentów wiązań. Sporą popularnością cieszą się wiązania narciarskie Atomic, które produkowane są z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia. Co ważne, wiązania narciarskie Atomic są łatwo dostępne i pasują do większości modeli nart.

Zarówno wiązań narciarskich Atomic, jak i każdych innych nie można dobierać na własną rękę, szczególnie jeśli się na tym nie znamy. Zawsze warto poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę, który potrafi doradzić w doborze. Nie ma bowiem znaczenia wygląd zewnętrzny, a raczej funkcjonalność wiązań.

Zawsze dobieramy wiązania pod względem wagi osoby, która będzie z nich korzystać. Jest to najważniejszy aspekt, który należy brać pod uwagę przy zakupie. Wiązania dla dziecka będą bowiem funkcjonowały całkowicie inaczej niż dla ważącego 90 kilogramów mężczyzny.

Rodzaje wiązań

Warto pamiętać również o tym, że wiązania narciarskie Atomic oraz innych przewodnich marek na rynku występują w różnych wariantach. Całkiem odmienny jest sprzęt dla początkujących narciarzy niż dla osób jeżdżących wyczynowo. Na dobór wiązań powinien mieć wpływa także styl jazdy, którą preferuje narciarz.

Nigdy nie powinniśmy dobierać wiązań na własną rękę, chyba że jesteśmy doświadczonymi narciarzami, którzy doskonale wiedzą, jakie wiązania wybrać, biorąc pod uwagę styl jazdy i posiadane umiejętności. To, co wydaje nam się wygodne i estetyczne w sklepie, nie zawsze musi spełniać swoje funkcje na stoku!

Cena

Ostatnią sprawą, na którą można zwrócić uwagę, jest cena wiązań. Warto znaleźć równowagę pomiędzy najdroższym a najtańszym wyborem. Oczywiście należy brać pod uwagę również to, że wiązania dla profesjonalistów i miłośników szybkiej jazdy będą droższe niż podobne, ale oferowane dla amatorów. Ma na to wpływ materiał wykonania czy wytrzymałość sprzętu.

Porządne i solidne wiązania narciarskie powinny kosztować więcej niż 200-300 złotych. Oczywiście są na rynku modele nawet za 100 złotych, jednak nie są one w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W końcu jazda na nartach to sport zagrożony kontuzjami, dlatego na bezpieczeństwie własnym czy osób bliskich raczej nie opłaca się oszczędzać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie.

Categories Zdrowie i Uroda