TOP

Czym wykończyć okno w łazience?

Łazienka to pomieszczenie o wiadomym przeznaczeniu. Jednak dla niektórych to również wspaniała świątynia relaksu, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu w pracy w długiej kąpieli. Wiele osób dokłada wszelkich starań, aby dobrze to pomieszczenie urządzić. Warto zastanowić się także, jak wykończyć okno w łazience efektownie i funkcjonalnie?

Okno w łazience – obecne, czy nie?

W dzisiejszych czasach okno w łazience w nowoczesnym budownictwie to standard. Budując swój dom, czy też kupując dom jednorodzinny, bliźniak od dewelopera możemy być pewni, że takie okno będzie. Jednak w przypadku mieszkań w blokach nie jest powiedzianym, że takie okno będziemy w łazience mieli. Wszystko zależnym jest od tego w jaki sposób budynki zostały zaprojektowane. Warto zrobić jednak wszystko, jeżeli tylko mamy taką możliwość, aby okno było obecne w łazience. 

Dobre wykończenie

Nie można jednak powiedzieć, że okno w łazience to coś złego. Nawet, jeżeli boimy się o swoja prywatność i o swoją intymność. Wystarczy tylko, że je w odpowiedni sposób wykończymy i nikt nie będzie nas na pewno podglądał. Na rynku znaleźć można obecnie różnego rodzaju rolety i żaluzje, które z powodzeniem można zastosować w łazience. Warto wybrać takie produkty wzmocnione, odporne na wilgoć, jeżeli chcemy, aby zostały one zawieszone wewnątrz pomieszczenia, gdzie wilgoci nie brakuje. Na zewnętrznej ścianie budynku możemy zastosować rolety ze specjalną kasetą, która świetnie wpasowuje się w bryłę budynku. Dzięki temu całe okno będzie wyglądać estetycznie. 

Categories Dom i Wnętrze