TOP

Design w Twoim ogrodzie

Nowoczesne przestrzenie charakteryzuje prostota i pewna techniczność – geometryczne formy w zamian za płynne i faliste linie, surowe bryły zamiast wymyślnej ornamentyki oraz czyste, głębokie barwy i przeszklenia wypierające kolorystyczny chaos. Jest jeszcze jeden element, który wyróżnia wzornictwo lansowane przez designerów idących z duchem czasu – dążenie do maksymalnej użyteczności przestrzeni, którą się otaczamy. Jak przenieść nowoczesne idee na grunt swojego ogrodu? Sprawdź!

Prosto i na czasie

Na piękny i zadbany ogród składa się wiele elementów. Pierwszym i najbardziej oczywistym są rośliny. Zrezygnuj z bujnej, samowolnie rozrastającej się roślinności na rzecz uporządkowanych i symetrycznych układów. W nowoczesnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się gatunki iglaste i zimozielone. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są ogrody wertykalne – naścienne, pionowe kompozycje zdobiące fasady budynków.

Meble w roli głównej

Wyposażeniem, które ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu charakteru przydomowej przestrzeni są meble. Nietuzinkowe meble ogrodowe wykonane z technorattanu są wręcz stworzone, aby zdobić ogrody oraz służyć domownikom. Modele oferowane przez sprawdzonych producentów idealnie wpisują się w obowiązujące trendy – w niewyszukanej i skromnej bryle zaklęta jest elegancja, która w niebanalny sposób dekoruje przestrzeń. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala na dobranie mebli idealnie współgrających z obraną koncepcją. Ponadto, możesz mieć pewność, że stylowa kanapa z technorattanu albo komplet składający się ze stołu i krzeseł będą nienagannie służyć Ci przez długie lata. Plecionka z syntetycznego rattanu jest odporna na działanie czynników pogodowych, takich jak deszcz, śnieg, promieniowanie UV czy skrajne temperatury. Ponadto, nie musisz zaprzątać sobie głowy kłopotliwym czyszczeniem i impregnacją – wystarczy, że przetrzesz powierzchnię mebli wilgotną ściereczką, aby meble odzyskały swój nieskazitelny urok.

Categories Dom i Wnętrze