TOP

Dom szkieletowy pod klucz

Polska jest krajem, w którym mieszkańcom doskwiera brak powierzchni mieszkalnej. W dużej mierze za ten fakt odpowiada to, że po wojnie spora część kraju była zniszczona, a rządy PRL, chociaż starały się ten ubytek wypełnić, nie robiły tego zbyt skutecznie.

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce

Obecnie za naprawę wyżej opisanego stanu jest odpowiedzialny ustrój kapitalistyczny. Ten oczywiście rządzi się innymi nieco prawami. O ile nasi rodzice latami, a czasem kilkanaście lat czekali na przydział mieszkaniowy, o tyle my możemy nabyć mieszkanie szybciej, ale wiążąc się często na lat kilkadziesiąt kredytem hipotecznym. Brak mieszkań powoduje jednak, że zarówno banki, jak i firmy deweloperskie mocno podbijają ceny, więc o ile własne mieszkanie zdobyć jest dość łatwo, to nie jest to tanie. Budowa domu prezentuje się w jeszcze bardziej „kosztownych” barwach.

Budowa domu

O ile za mieszkanie w dużym mieście możemy zapłacić sporo (ok. 300-500 tys. zł za mieszkanie o powierzchni 70m2), to za dom na przedmieściach możemy zapłacić dwa lub trzy razy tyle. Dla wielu osób marzących o domu jest to cena zaporowa. Są jednak metody, aby to zmienić.

Dom szkieletowy pod klucz — ciekawa opcja na tani dom

Budowa domu zawsze będzie większym wydatkiem, w porównaniu do zakupu mieszkania, ale można koszty nieco obniżyć. Warto odrzucić najbardziej niekorzystną opcję, czyli zakup domu gotowego (będzie to zazwyczaj dom murowany, czyli budowany w najdroższej technologii) i zwrócić się w kierunku domów szkieletowych.

Dlaczego domy szkieletowe są tańsze?

Dom szkieletowy pod klucz może być nawet trzykrotnie tańszy niż budowa domu murowanego. Stoją za tym wielorakie argumenty, ale do najważniejszych czynników możemy zaliczyć:

– domy szkieletowe buduje się zdecydowanie szybciej: nie musimy czekać na sezonowanie budowli. Najdłużej trwającym etapem budowy jest wylewka fundamentu, która musi być wykonana z użyciem technologii klasycznej, Domy szkieletowe pod klucz powstają nawet w 3 miesiące.

– nie musimy używać ciężkiego sprzętu: tylko niektóre etapy budowy wymagają obecności dźwigu i koparki.

– mniej płacimy za robociznę.

– materiały budowlane są sporo tańsze.

– domy szkieletowe ze względu na mniejszą masę konstrukcji, mogą być budowane na gruntach o obniżonej nośności, więc zakup takiego gruntu jest również o wiele mniej kosztowny.

Categories Dom i Wnętrze
https://greaterrangedj.com/jakie-aluminiowe-meble-ogrodowe-wybrac/ https://marysoutherlanc.com/dobry-czaprak-dla-konia/ https://xnova-24.pl/metoda-nadzorowania-wprowadzenia-projektow-na-rynek/