TOP

Domy szkieletowe z drewna – czy taki dom zapewni nam komfort?

Własny dom to marzenie wielu Polaków – zazwyczaj widzimy siebie wokół zieleni, blisko lasu, z dala od zanieczyszczeń miasta. Rozwój miast sprawia jednak, że coraz trudniej jest o takie miejsca. Warto więc pomyśleć o domu, który w sposób harmonijny łączyć będzie nowoczesność oraz naturę. Wybierając domy drewniane w konstrukcji szkieletowej zapewnimy sobie komfort na najwyższym poziomie. Jak to możliwe?

Dom drewniany – konstrukcja ze Skandynawii

Domy drewniane nie są niczym nowym – w północnej części Europy takie budownictwo znane jest od dawna. Zastosowanie drewna w krajach północnych jest powszechne do dzisiaj – w Polsce takie konstrukcje znane są od XX wieku. Dzisiaj postawienie takiego domu to ciekawa alternatywa dla klasycznego budownictwa murowanego – domy z drewna stawia się znacznie szybciej, ich cena jest znacznie niższa.

Domy drewniane, oferowane przez takie firmy jak mawit.com.pl, to prawdziwa gratka dla miłośników natury i nowoczesnego designu. Interesujące projekty obejmują domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub też domy piętrowe. W każdym projekcie rzuca się w oczy fakt, że domy posiadają wiele przestrzeni wewnątrz – projektanci zadbali także o to, aby wnętrza były w pełni ustawne i pełne światła. Zwraca uwagę również fakt, że większość domów posiada wbudowane w bryłę domu garaże.

Jak budowane są domy z drewna?

Czas budowy domu uzależniony jest przede wszystkim od tego w jakim stanie budowla ma być oddana w ręce właściciela. W przypadku domów oddawanych w stanie surowym szacuje się, że jest to ok.  2-4 miesiące. Dla domów oddawanych w stanie deweloperskim czas ten wydłuża się do 8 miesięcy. Nie ma znaczenia pora roku – zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że nie musimy czekać na słoneczne dni. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Categories Dom i Wnętrze
https://www.gama-sklep.com.pl/a/216-ciemna-komoda https://calganx.net/okna-w-okleinie-drewnopodobnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/522-kuchnia-biale-fronty