TOP

Domy Wieliczka i okolice – dlaczego warto tu mieszkać?

O Wieliczce słyszał każdy mieszkaniec Polski. To tego położonego nieopodal Krakowa miasta co roku zjeżdżają tysiące turystów z kraju i świata. Swoją sławę podkrakowska Wieliczka zawdzięcza dawnej kopalni soli, która może pochwalić się wielowiekową tradycją. Sól to jednak nie jedyny znak rozpoznawczy Wieliczki. Miasto ma do zaoferowania znacznie więcej: przede wszystkim to sprzyjająca harmonijnemu, spokojnemu życiu okolica, w której nie brakuje ani wydarzeń kulturalnych, ani możliwości uprawiania sportów, ani dostępu do podstawowych usług. Dlaczego warto zamieszkać w Wieliczce? Bo mieszkania w Wieliczce to możliwość połączenia wielkomiejskich atrakcji typowych dla Krakowa z ciszą i spokojem, które na co dzień są znacznie przyjemniejsze niż krakowski zgiełk.

Mieszkania w Wieliczce – atrakcyjna okolica

Wieliczka to najchętniej wybierane miejsce zamieszkania przez tych, którzy poszukują ciszy, spokoju i bezpieczeństwa. Mają dość miejskiego zgiełku i szybkiego tempa życia, które wywołują stres i chroniczne zmęczenie. Marzą, by ich dzieci wychowywały się w spokojnej okolicy, miały dostęp do terenów zielonych, mogły bez opieki dorosłego wracać ze szkoły. Wieliczka doskonale spełnia te wymagania. To niewielkie miasteczko jest ciche i spokojne, ale jednocześnie oferuje dostęp do wszystkich podstawowych usług na miejscu. W mieście mieszczą się przedszkola, szkoły, biblioteki i liczne obiekty sportowe: baseny, siłownia, boiska, kort tenisowy. Nie brakuje sklepów – zarówno tych mniejszych, jak i supermarketów. Działają przychodnie i funkcjonuje opieka dentystyczna. Gmina zajmuje się organizacją wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych. Jednocześnie z Krakowa z krótkim czasie, nawet kilkanaście minut, można w razie potrzeby dostać się do Krakowa – drugiego największego miasta w Polsce.

Dlaczego domy Wieliczka i okolice?

Wieliczka to też prężnie rozwijający się rynek nieruchomości. Marząc o zamieszkaniu w tej cichej i kameralnej okolicy, nie trzeba decydować się na remont starego domu. W mieście powstają liczne nowe mieszkania Wieliczka – idealne dla tych, którzy cenią wysoki komfort życia. Nieruchomości usytuowane są w najbardziej atrakcyjnym położeniu, w przyjemnej dla oka i spokojnej części miasta. Z okien, tarasów i ogródków roztacza się widok na tereny zielone, a często dostrzec można także położony niedaleko Kraków. Nowe mieszkania Wieliczka http://techniq.pl/tarasy-wielickie/ mają wysoki standard wykończenia: atrakcyjny metraż, nowoczesny, funkcjonalny rozkład, dodatkowe wygody, takie jak garaże, windy, wózkownie czy rowerownie.

Categories Ciekawe