TOP

Elegancki taras – zadbaj o detale!

Spędzanie czasu na tarasie z pewnością jest jednym z przyjemniejszych momentów dnia. Na tarasie możemy raczyć się herbatą, kawą, czytać książkę, grillować, spotykań się w gronie rodziny. Warto zadbać o to, aby miejsce to było dopasowane do naszych potrzeb. O jakich elementach musimy pomyśleć w pierwszej kolejności?

Podłoga ma znaczenie

Podstawowym problemem osób pragnących stworzyć elegancki taras jest podłoga. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są kafle mrozoodporne. To dobry pomysł, szczególnie tam, gdzie chcemy zapewnić sobie prostotę i szybkość w czyszczeniu powierzchni. Kafle tarasowe są odporne na wysokie amplitudy temperatur oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Ich zwarta struktura pozwala na szybkie i skuteczne czyszczenie. Wybór kafli tarasowych jest olbrzymi, dlatego każdy z nas z pewnością znajdzie kolor i fakturę dla siebie.

Drugim ciekawym rozwiązaniem podłoża tarasowego są deski drewniane. Jest to specjalna mieszanka tworzyw: drewna, materiałów syntetycznych oraz środków konserwujących. Odpowiednie dopasowanie oraz ułożenie desek sprawi, że taras nabierze zupełnie nowego charakteru!

Oświetlenie na tarasie

Możliwości oświetlenia tarasu jest naprawdę wiele – podstawą są oczywiście lampy umieszczane przy ścianach, dające wiele światła. Drugim rozwiązaniem – pozwalającym na stworzenie romantycznego klimatu – są liczne lampiony oraz świeczniki. Lampiony znajdziemy na giełdach kwiatowych czy też wykonamy je na specjalne zamówienie.

Meble tarasowe

Aby móc w pełni cieszyć się naszym tarasem konieczne jest także zakupienie odpowiednich mebli tarasowych. W sklepach producentów znajdziemy ich naprawdę wiele. Do wyboru mamy meble z technorattanu, meble wykonane z aluminium. Wszystkie one odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie gardenspace.pl.

Categories Ciekawe
https://amtm.pl/nowoczesna-i-rozwinieta-organizacja/ https://weyden.com.pl/okna-drewniane-natura-w-nowoczesnej-odslonie/ http://bibliotecalibre.org/dobry-sprzet-jezdziecki/