TOP

Funkcjonalne komplety garnków kuchennych

Myśląc o wyposażeniu kuchni najczęściej mamy przed oczami piękne meble, dopasowane do najnowszych trendów. Dekoratorzy przekonują jednak, że nawet najpiękniejsza kuchnia nie będzie funkcjonalna, jeśli nie zaopatrzymy jej w odpowiednie garnki i patelnie, noże, zastawę stołową. Szukając trwałych i wartościowych produktów warto zwrócić uwagę na propozycje topowych producentów – mają oni dla nas wiele interesujących niespodzianek!

Garnki, które uprzyjemnią gotowanie

Nowoczesne garnki kuchenne zaskoczą nas nie tylko wyjątkowymi parametrami technicznymi, ale i pięknym designem. Projektanci zadbali o to, aby komplety były eleganckie, stanowiły wspaniałą ozdobę każdej kuchni – w dostępnych kolekcjach znajdziemy garnki utrzymane np. w czerwonych kolorach.

Na rynku znajdziemy komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów – znajdziemy w nich niewielkie rondelki, garnek kuchenny odpowiedni do przygotowania zup, ale również garnki o pojemności 5-7 litrów. Garnki te posiadają wygodne uchwyty, które pozwalają na bezpieczne podnoszenie czy przenoszenie garnków. Wygodnym dodatkiem są również pokrywki ze szkła hartowanego, które doskonale przylegają do garnków. Warto również wspomnieć o dyskach wbudowanych w dno garnków, których zadaniem jest szybsze rozprowadzanie ciepła.

Noże – wybierz najlepsze!

Gotowanie w kuchni nie byłoby możliwe bez odpowiednich noży. Nowoczesne noże możemy kupować w kompletach lub tez jako pojedyncze produkty. Noże posiadają ostrza ze stali nierdzewnej, wzbogacone o dodatek chromu lub molibdenu. Ostrza takie są zabezpieczone przed rdzą, kruszeniem się, odkształcaniem. Każdy z nich posiada pewien stopień elastyczności, co okazuje się przydatne podczas filetowania. Noże inspirowane są różnymi trendami: mogą być tworzone na wzór projektów industrialnych, ale i inspirować naturą!

Categories Dom i Wnętrze