TOP

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały to prawdziwy hit wśród zabawek dla dzieci. Maluchy kochają nimi jeździć. Pojazdy są niewywrotne i pozwalają na beztroską jazdę w przeciwieństwie do rowerków, które wymagają od dzieci skupienia i perfekcyjnego balansu ciałem. Wielu rodziców zakłada, że to zabawka idealna dla chłopców, a dziewczynki przejdą obok niej obojętnie. Nic bardziej mylnego! Gokart na pedały to kupa frajdy zarówno dla małych dżentelmenów, jak i uroczych księżniczek.


Wybór modelu

Jeszcze jakiś czas temu na rynku dostępne były tylko klasyczne pomarańczowe gokarty, znane wszystkim z turystycznych wypożyczalni przy ścieżkach rowerowych. Jednak przez ostatnie lata rynek gokartowy bardzo się zmienił, a wśród zabawek można dostać prawdziwe perełki. Dlatego też rodzice dziewczynek nie będą mieli najmniejszego problemu by znaleźć pojazd, który będzie wyjątkowo „kobiecy”. Czołowi producenci dostarczają biało-różowe małe gokarciki z uroczym koszyczkami na kierownicy, którym nie oprze się żadna mała dziewczynka. Jednak słodki wygląd może być mylący. Pojazd w niczym nie różni się od wersji dla chłopców, nasza słodka księżniczka może więc śmiało pokazać im, kto jest najlepszym kierowcą na podwórku. Jeden z czołowych producentów gokartów na pedały – firma Berg – uzyskała licencje od marek takich jak Fiat czy Jeep, by stworzyć pojazdy stylizowane na ich flagowe modele. Dziewczynki chętnie więc wsiadają na swojego Fiata 500, by pościgać się w ogrodzie z resztą gokartowej bandy. Małe twardzielki, które kpią sobie ze sportowych autek jeżdżących po parkowych alejkach, na pewno zdecydują się na zgniłozielonego Jeepa z bieżnikowanymi oponami, którym będą mogły pokonywać nawet trudne nawierzchnie. W razie, gdyby trzeba było ratować ranną sarenkę w lesie, terenowy pojazd lepiej poradzi sobie z dotarciem na miejsce, niż delikatne wyścigówki chłopców. Gokarty na pedały Berg to cała gama pojazdów, wśród których każda dziewczynka znajdzie coś dla siebie.

Rozwój dziecka

Jeśli chodzi o jazdę gokartem, ma ona równie pozytywny wpływ na rozwój dziewczynek, jak i chłopców. Dzięki niej maluchy obu płci uczą się orientacji w terenie, odpowiedzialności i przewidywania zachowań innych użytkowników danej drogi. Dzieci ćwiczą też balansowanie ciałem i zaczynają rozumieć, czym jest duża prędkość. Jednak to, za co rodzice najbardziej kochają gokarty na pedały to fakt, że dzieciaki bardzo chętnie wychodzą z domu i spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. A to jest zawsze dobrym pomysłem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Categories Ciekawe