TOP

Inteligentne podlewanie trawników

Istnieje wiele sprawdzonych i niezwykle cenionych systemów nawadniania trawników, które są powszechnie wykorzystywane przez wiele osób. Prace przy trawniku potrafią zajmować autentycznie bardzo wiele czasu i wymagają wiele wiedzy oraz uwagi. Całe szczęście dzięki inteligentnym systemom, takim jak automatyczne nawadnianie trawy możliwe jest niezwykle szybkie, komfortowe i niedrogie pielęgnowanie swojego własnego trawnika oraz innych roślin znajdujących się w ogrodzie.

Jak działa ten system?

Pełna automatyzacja sprawia, że systemy nawadniania trawników są niezwykle wydajne, oszczędne oraz bezawaryjne. Szczególnym atutem tych rozwiązań jest inteligentne dozowanie wody, które jest również dostosowane do takich parametrów, jak temperatura na zewnątrz oraz ilość opadów. Ma to olbrzymie znaczenie w porze letniej, gdy do utrzymania dobrze wyglądającego trawnika potrzebnych jest o wiele więcej zasobów. Całe szczęście wszystkie prace można wykonać niesamowicie szybko.

Inteligentne systemy zraszania

Systemy te są bardzo proste w obsłudze i działają w sposób całkowicie bezawaryjny. Nowoczesne systemy zraszaczy oparte są o sieć specjalnych dysz, które nawadniają teren o określonej powierzchni. Do tej sieci podłączone są przewody prowadzące wodę oraz sterowniki komputerowe, które zarządzają całym procesem nawadniania trawnika. Szczególnie rekomendowane systemy nawadniania trawników są na dużych powierzchniach, gdzie ciężko jest zadbać samodzielnie o właściwe nawodnienie roślin.

Przygotowanie takiego systemu nie wymaga wielkiej ilości pracy. Przed montażem trzeba wykopać rowki na przewody wodne i zamontować potrzebne zraszacze. Po połączeniu ze źródłem wody oceniana jest szczelność i działanie całej instalacji. Reszta prac sprowadza się do tego, aby automatyczne nawadnianie trawy wzbogacone zostało o sterowniki komputerowe, czujniki deszczu oraz temperatury. Na podstawie tych parametrów komputer oblicza, ile jest potrzebnej wody do podlewania trawnika. Systemy zraszaczy po montażu są jeszcze kolejny raz testowane. Dopiero wtedy można przystąpić do przykrycia rowków i wysiania nowego trawnika.

Dlaczego warto to wybrać?

Z prostych przyczyn. Jest to bardzo efektywne, komfortowe i niesamowicie oszczędne. Można poradzić sobie z trawnikiem i jego pielęgnacją będąc nawet tysiące kilometrów od domu.

Źródło treści http://zielony-trawnik.pl/

Categories Ciekawe