TOP

Jak przygotować ubranka dla niemowląt?

Trzeci trymestr ciąży to dobry moment na to, by przygotować wszystkie niezbędne ubranka dla niemowląt oraz rozejrzeć się za innymi ważnymi przedmiotami. Dziecko będzie potrzebować łóżeczka, wózka i fotelika do przewożenia w samochodzie. Musisz również kupić wanienkę i kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, a także pieluszki.

Jak prać ubranka dla niemowląt?

Wszystkie, zarówno nowe, jak i noszone już przez inne dzieci ubranka, trzeba wyprać. Wystarczy standardowe pranie w temperaturze 40 stopni. Kluczowe jest użycie odpowiednich środków do prania. Na rynku dostępne są hipoalergiczne proszki i płyny.

Ani ubranek dla niemowląt, ani swoich rzeczy zabieranych do szpitala nie powinno się prać w zwykłych proszkach. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, a więc skłonna do alergii.

Po wypraniu rzeczy powinny być wyprasowane. To dodatkowo zabija bakterie i eliminuje ryzyko alergii. Jeśli ubrania suszone są w suszarce bębnowej, wystarczy je poskładać. Temperatura suszenia skutecznie zabija drobnoustroje, których nie udało się wyeliminować podczas prania.

Lepiej nowe, czy używane ubranka?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Jednak, jeśli masz możliwość skorzystać z czyichś używanych ubranek dla niemowląt, spokojnie możesz to zrobić. Niemowlaki noszą swoje pierwsze ubranka przez 2 – 3 tygodnie, więc często są one niezniszczone.

Ubranka po starszych dzieciach były już prane kilkanaście razy. Dzięki temu na tkaninie nie ma już żadnych śladów środków chemicznych używanych przy jej produkcji. Takie rzeczy również trzeba wyprać przed włożeniem do niemowlęcej komody, ale fakt, że były noszone i prane, przemawia na ich korzyść.

Ile ubranek dla niemowląt kupić?

Noworodek powinien mieć około 10 – 12 zestawów ubrań. Będą to kaftaniki ze śpioszkami, pajacyki, koszulki typu body oraz dresy i rampersy. Układ pokarmowy maluszka nie jest do końca wykształcony, więc może się zdarzyć, że dziecko będzie ulewać po jedzeniu. Wtedy ubranko trzeba zmienić. Noworodek je przynajmniej co trzy godziny, więc może się to zdarzać parę razy w ciągu dnia.

Nie kupuj ślicznych tiulowych sukienek ani mini garnituru dla swojego dziecka. Te ubranka wyglądają pięknie, ale nie mają nic wspólnego z wygodą. Dziecięcy strój powinien być wygodny i uszyty z bawełny, by skóra mogła oddychać. Na eleganckie stroje przyjdzie jeszcze czas.

Prócz standardowych ubranek warto kupić też kilka materiałowych pieluszek. Przydają się do wytarcia dziecięcej buzi po karmieniu. W ciepłe dni można dziecko okryć pieluszką podczas spaceru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Categories Ciekawe