TOP

Karma dla psów po sterylizacji – fanaberia czy konieczność?

Sterylizacja i kastracja psów to rutynowo wykonywane zabiegi operacyjne, mające na celu kontrolę rozrodu zwierząt oraz profilaktykę zdrowotną. Zapobiegają problemom behawioralnym zwierząt, a także rozwojowi nowotworów i schorzeń infekcyjnym. Faktem jest, iż pies po zabiegu kastracji/ sterylizacji wymaga specjalnego planu żywieniowego. Jakie są tego przyczyny? I czym najlepiej żywić swojego pupila?

Dlaczego zwierzęta po kastracji tyją?

Znaczne zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie psiaka po sterylizacji czy kastracji, bezpośrednio odbijają się na wadze psa. Po takim zabiegu zapotrzebowanie zwierzęcia na kalorie spada o około 30%, zatem brak zmian w żywieniu z pewnością spowoduje nadwagę. Nadwaga ogranicza ruchomość zwierzęcia, brak ruchu nasila tycie i błędne koło się zaciska. Jak temu zaradzić? Stosując odpowiedni model żywienia i zapewniając psiakowi dodatkową dawkę ruchu.

Karma dla psów kastrowanych

Idealnym rozwiązaniem dla psów po sterylizacji i kastracji jest dedykowana im specjalistyczna karma. Karma dla psów po kastracji cechuje się przede wszystkim niższą zawartością tłuszczu, a tym samym – niższą kalorycznością. Często zwiększona jest zawartość białka. Taka karma powinna być dostosowana do wieku, wielkości i kondycji fizycznej pupila. Mimo niskiej kaloryczności, karma dla psa po sterylizacji dostarczyć powinna wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jest to kluczowe dla zachowania mocnych zębów i kości, lśniącej sierści i zdrowej skóry oraz prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i moczowego.

Royal Canin – ekspert od żywienia psów

Royal Canin to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek doskonałej jakości karm dla psów. W swej ofercie ma także produkty dedykowane psom po kastracji. Karma dla psów po sterylizacji Royal Canin to dopasowana do wielkości psa sucha karma o wysokiej zawartości białka (28%) i niskiej tłuszczu (jedynie 13%). Dodatek karnityny wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, normalizując masę ciała. Karma zapewnia długotrwałe uczucie sytości oraz witalność. Warunkiem utrzymania prawidłowej masy ciała jest żywienie psa wyłącznie karmą dla psów po sterylizacji oraz przestrzeganie dozwolonych dziennych porcji karmy.

Royal Canin oferuje karmy dla psów po kastracji w przedziale wagowym 1 – 10 kg, 11 – 25 kg oraz 26 – 45 kilogramów. Ponadto w ofercie jest karma dla psów rasy labrador, wzbogacona kompleksem lipidowym na lśniącą sierść i mocne stawy. Tak duża różnorodność karm dla psów kastrowanych umożliwia precyzyjne dopasowanie odpowiedniego modelu żywieniowego i dbałość o zdrowie i kondycję czworonoga.

Karmy w dobrych cenach znajdziesz na stronie Netfutter – karma po sterylizacji

Categories Pozostałe
https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ Meble do biura domowego