TOP

Kuchnie świata w polskiej odsłonie

Nie musimy wyjeżdżać w dalekie podróże, aby zasmakować wyjątkowych dań różnych zakątków świata. We własnej kuchni stworzymy wyjątkowe potrawy, które zachwycą smakiem, aromatem i prezencją. Dania z dalekich krain pozwolą też znacząco odmienić codzienną kuchnię i wprowadzić wiele ciekawych zmian do domowego jadłospisu.

Jak przygotować się do kulinarnych podróży w nieznane?

Aby móc realizować kuchenne wyzwania, konieczne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości garnki i patelnie. Nowoczesne komplety garnków tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Garnki takie posiadają kilkuwarstwowe dno, w którym zastosowano dysk aluminiowy. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Na uwagę zasługują też patelnie oraz głębokie woki, idealne do dań kuchni azjatyckiej. Posiadają one powłoki, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów do dna i ich przypalania. Chcąc gotować wyjątkowe dania, warto również sprawdzić lokalne markety. Na działach z żywnością świata bez trudu znajdziemy tajemniczo brzmiące składniki, które z pewnością pojawią się w wykorzystywanych przez nas przepisach.

Znane dania w nowej odsłonie

Jak sprawić, aby zwykłe dania nabrały wyjątkowej oprawy? Warto postawić na klasyki w nowej odsłonie! Przykładem jest przepis na pizzę polską z patelni czyli podpłomyki z kurkami z dodatkiem wędzonego sera. Ta prosta, ale też wyjątkowa potrawa z pewnością przypadnie domownikom do gustu! Szukając inspiracji na ciekawe dania, warto kierować się nie tylko własnym upodobaniem do danych smaków, ale też dostępnością konkretnych produktów. W sezonie wiosennym i letnim bez trudu znajdziemy wiele warzyw i owoców, które warto wykorzystać w domowej kuchni. Pamiętajmy też, że lato to świetny okres na tworzenie przetworów, nie tylko tych słodkich!

 

Categories Dom i Wnętrze