TOP

Łóżka drewniane – lite drewno i jego zalety

Łóżka drewniane bez wątpienia są jednymi z najchętniej wybieranych, nie tylko przez indywidualnych kupujących, ale również przez właścicieli hoteli, pensjonatów, schronisk młodzieżowych i wielu innych. Ważne jest to, aby łóżko dopasowane było jednak przede wszystkim do naszych indywidualnych potrzeb. Na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupów tego mebla? Oto kilka wskazówek!

Drewniane meble tworzone są z litego drewna – tworzywo to pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak sosna, buk, dąb. Lite drewno charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, wnikanie brudu – wszystko za sprawą spójnej struktury. Zanim jednak drewno trafi do pracowni stolarskich konieczne jest jego wyselekcjonowanie (odrzucane są bele posiadające sęki i skazy) oraz wysuszenie (w specjalistycznych magazynach). Dopiero wtedy drewno może zostać poddane pierwszym obróbkom.

Jakie łóżka drewniane dostaniemy w sklepach?

W sklepach meblowych i internetowych znajdziemy wiele interesujących modeli! Łóżka z drewna dostępne są w szerokiej palecie kolorów (ich otrzymanie jest możliwe poprzez zastosowanie różnorodnych bejc). W sklepach znajdziemy łóżka drewniane oparte na ramie oraz na stabilnych konstrukcjach. Wiele modeli posiada wewnętrzne komory, umożliwiające przechowywanie pościeli czy innych przedmiotów. Taka przestrzeń bez wątpienia przyda się w każdym mieszkaniu! Topowi producenci, zamiast klasycznych wewnętrznych komór, oferują swoim klientom wygodne w użytkowaniu szuflady, wysuwane z ramy łóżka.
Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być ruchome stelaże, które z pewnością zmniejszą wysiłek podczas korzystania z ukrytych w łóżku komór.
Innym ciekawym elementem wyróżniającym są tapicerowane zagłówki.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/