TOP

Makijaż ślubny

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać na swoim ślubie i weselu. Poza strojną suknią z trenem i wspaniałym welonem warto zainwestować w dobry makijaż. Profesjonalny make-up ma za zadanie nie tylko upiększyć pannę młodą, ale również dobrze wyglądać na zdjęciach. Fotografia ślubna to najważniejsza pamiątka z tego dnia. Każdy chętnie wraca do albumu weselnego.

Jaki ma być makijaż ślubny?

Makijaż ślubny musi przede wszystkim podkreślić urodę panny młodej i być dostosowany do jej charakteru i osobowości. Powinien przy tym korygować niedoskonałości cery oraz być trwały. Makijażystki przyjmują najczęściej zasadę, że make-up ślubny ma pasować do bukietu. Dlatego często widzimy czerwone usta w akompaniamencie szkarłatnych róż, a fioletowy cień do powiek z wrzosami. Makijaż ślubny wykonuje się podobnie jak makijaż dzienny – podkreślając usta albo oczy. Unika się raczej mocnych makijaży, gdyż nie pasują one do białej lub kremowej otoczki sukni i welonu. Większość kobiet do ślubnego make-upu decyduje się na kosmetyki wodoodporne, aby – w razie niekontrolowanych łez – twarz pozostała niewzruszona. Ważnym elementem tego typu makijażu jest rozświetlenie. Matowe pudry i podkłady postarzają i źle wyglądają na zdjęciach.

Ile kosztuje makijaż ślubny?

Ceny makijażu ślubnego są bardzo różne. Zależą od wielu czynników, między innymi, czy wykonujemy go w salonie, czy trzeba doliczyć dojazd makijażystki do naszego domu. Wiadomo również, że za profesjonalizm się płaci. Jeśli więc decydujemy się na doświadczoną wizażystkę musimy liczyć się z wyższymi kosztami niż w podrzędnym salonie kosmetycznym. Pod uwagę należy wziąć również makijaż próbny. Warto się na niego zdecydować, by zobaczyć czy odpowiada nam widok siebie przed lustrem i czy faktycznie chciałybyśmy wyglądać tak w dniu ślubu. Profesjonalna wizażystka za makijaż ślubny może wziąć od 150 do nawet 300 zł. Do tego należy doliczyć nieco tańszy makijaż próbny. Można również wykonać ślubny make-up w znanych perfumeriach, takich jak Sephora (koszt około 100 zł razem z makijażem próbnym), czy Douglas (tu makijaż – próbny i ślubny można wykonać za darmo przy kupnie kosmetyków za określoną kwotę). Dziewczyny, które dobrze radzą sobie „z pędzlem” mogą spróbować umalować się do ślubu same. Każda powinna jednak mierzyć siły na zamiary. Ślub teoretycznie bierze się raz w życiu i warto wtedy wyglądać najpiękniej.

Categories Ciekawe