TOP

Materace dla alergików – jakie wybrać?

Jedną trzecią każdej doby spędzamy w łóżku. Sen jest czasem ukojenia, odpoczynku i regeneracji. Niestety, nie dla alergików. Osobom borykającym się  z uczuleniem na kurz, roztocza czy grzyby spokojny sen często uniemożliwia swędzenie i pieczenie skóry, kaszel czy duszności. Aby zminimalizować lub całkowicie pozbyć się przykrych dolegliwości, często wystarczy zmiana materaca. Jaki model sprawdzi się w sypialni alergika najlepiej?

Dobre materace do spania – nie daj się alergii!

Dobre materace do spania dla alergików powinny być wykonane z materiałów wykazujących  antybakteryjne i antyalergiczne właściwości. Wśród dostępnych w sklepach modeli osobom szczególnie wrażliwym polecane są modele z lateksu –wysokiej jakości materiału o naturalnym pochodzeniu. Sprężysta, odporna na odkształcenia pianka tapicerska uniemożliwia rozwój szkodliwych bakterii i roztoczy. Jej niezwykle przewiewna, kanalikowa struktura sprawia, że materac jest przewiewny, dzięki czemu możemy cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym niezależnie od pory roku. W dobrych sklepach znajdziemy materace lateksowe o kilku stopniach twardości, co umożliwia znalezienie wariantu odpowiadającego osobistym preferencjom. Ponadto, wspomnieć należy o wysokiej wytrzymałości lateksowej pianki, która w nienagannym stanie będzie służyła  w sypialni przez wiele lat codziennego użytkowania.

Dodatkowa ochrona

Alergicy powinni szczególnie dbać o higienę snu. Łóżko będzie miejscem wolnym od jakichkolwiek zagrożeń dla skóry czy dróg oddechowych, jeśli zdecydujesz się na materac ze zdejmowanym pokrowcem. Regularne pranie pokrowca w wysokiej temperaturze skutecznie zabije wszelkie drobnoustroje i zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na  komfort i stan zdrowia.

Categories Dom i Wnętrze