TOP

Materiały budowlane na placu budowy

Decydując się na budowę, warto pomyśleć o całej logistyce przedsięwzięcia. Istotne jest rozplanowanie poszczególnych prac, a także uwzględnienie obszaru, gdzie będą przebywać pracownicy, sprzęt techniczny oraz materiały budowlane.

Przygotowanie placu budowy

Zanim rozpoczną się prace budowlane konieczne jest właściwe przygotowanie placu budowy. Wykonuje się odpowiednie wykopy, doprowadza najważniejsze instalacje, a także przygotowuje drogę, która będzie transportowany ciężki sprzęt i materiały budowlane.

Bardzo często buduje się proste szopy i budynki z blachy falistej, w których zostaną umieszczone różnego rodzaju cegły, cement, piasek i żwir, niezbędne podczas prac budowlanych. Oczywiście każda szopa powinna posiadać oświetlenie.

Wielkość pomieszczeń, w których przechowamy materiały budowlanej

Wielkość pomieszczenia, w którym zostaną przechowane materiały budowlane zależy oczywiście od ilości, ale też od rodzaju surowca. W innych warunkach należy przechowywać pustaki, a w innych wapno palone o właściwościach higroskopijnych, czyli pochłaniające wodę z powietrza.

Instalacje montowane w pomieszczeniach do przechowywania materiałów budowlanych przede wszystkim służą do utrzymania stałej temperatury i wilgotności. Warto również obiekt zabezpieczyć poprzez montaż czujników przeciwpożarowych, szczególnie jeżeli materiały są łatwopalne.

Przechowywanie materiałów masowych

Materiały masowe takie jak bloczki, czy cegły warto ulokować blisko miejsca, w którym odbywają się właściwe czynności budowlane. Pozwoli to znacząco poprawić wydajność. Dla efektywniejszej pracy każdy budynek z materiałami powinien być jasno oznaczony. Najlepiej opisać na specjalnych tablicach- rodzaj materiału, jego właściwości oraz zagrożenia z nim związane. Można również ograniczyć dostęp do pomieszczenia dla jedynie upoważnionych osób.

Materiały masowe można transportować z wykorzystaniem wózków widłowych o ile została dla nich przygotowana odpowiednia droga dojazdowa. Alternatywą dla wózków są taczki i transport ręczny.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez składy budowlane Attic Kraków

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/