TOP

Maty ochronne na drewnianą posadzkę

W ostatnim czasie jak świeże bułeczki sprzedają się maty ochronne pod fotele biurowe i krzesła obrotowe na kółkach, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Jak powszechnie wiadomo fotele obrotowe na kółkach są bardzo wygodne, zwłaszcza jak większość dnia spędza się na siedząco przed biurkiem. Niestety nawet najlepsza jakościowo podłoga nigdy nie będzie w 100% odporna na zarysowania, dlatego też z pomocą przychodzą specjalne maty ochronne.

Jakie korzyści?

Maty ochronne nie tylko rewelacyjnie ochraniają drewnianą posadzkę, ale również wyciszają wszelkie dźwięki, które związane są na przykład z przesuwaniem krzesła po podłodze. Walory akustyczne są niesłychanie ważne przede wszystkim w zaciszu domowym u osób, które lubią do późnej nocy pracować przed komputerem i nie chcą budzić pozostałych domowników. Maty doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku drewnianych podłóg, ale praktycznie na wszystkich podłożach. Można je wykorzystać na parkiecie, panelach, podłogach z desek, wykładzinie i wylewce.

Najlepsze jakościowo maty ochronne

W dzisiejszych czasach najlepszymi parametrami mogą pochwalić się maty polipropylenowe i poliwęglanowe. Warto rozglądać się za matami, które mają spód antypoślizgowy, dzięki czemu ich użytkowanie będzie bardzo komfortowe. W Polsce najczęściej można spotkać maty przezroczyste, które na pierwszy rzut oka są praktycznie niezauważalne, dlatego też nie wpływają negatywnie na aranżację wnętrz.

Maty ochronne z wypustkami czy bez?

Maty ochronne z wypustkami doskonale sprawdzą się przede wszystkim jako kompleksowe zabezpieczenia nowych dywanów i wykładzin o dużym włosiu. Specjalne wypustki jak łatwo się domyśleć mają za zadanie kotwiczyć matę o podłoże, dzięki czemu mata jest bardzo stabilna i co najważniejsze nie uszkodzi wykładziny i dywanu. Maty ochronne bez wypustek przeznaczone są z kolei do podłóg twardych. Mowa tutaj przede wszystkim o drewnianych i ceramicznych podłogach, które w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Maty te są także najlepszym wyborem w przypadku podłóg laminowanych. Chropowate powierzchnie maty w dużym stopniu eliminują ryzyko poślizgu, a nietypowa spodnia warstwa zapewnia dodatkowo stabilne ułożenie na każdej podłodze. Maty ochronne mogą pochwalić się także doskonałą odpornością na działanie wysokich temperatur. Osoby, które korzystają z ogrzewania podłogowego powinny postawić na maty ochronne z poliwęglanu, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Warto postawić na takie maty, które będą również łatwe w utrzymaniu czystości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/

Categories Ciekawe
http://bibliotecalibre.org/dobry-sprzet-jezdziecki/ http://ntumobile.org/produkty-dla-jezdzcow/ https://mpfasdpic.org/kask-jezdziecki-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo/