TOP

Maty ochronne potrzebne w budynkach użyteczności publicznej

Wszędzie tam, gdzie spędza się dużo czasu przed komputerem, potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniem. Zatem również w budynkach użyteczności publicznej, tj. urzędach, szkołach, na uczelniach czy w bibliotekach potrzebne są maty ochronne. Ilość osób codziennie korzystających z sal lekcyjnych czy urzędowych pokoi czy czytelni i bibliotek multimedialnych jest tak duża, że z pewnością potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie podłogi. Budżet na remonty jest tu ograniczony dlatego należy działać prewencyjnie.

Maty ochronne na parkiety i płytki – jakie wybrać?

Kiedy w urzędzie zastosowano płytki, panele bądź parkiety pod krzesła obrotowe koniecznie trzeba zastosować maty ochronne. Można wybrać poliwęglanowe, które są całkowicie przezroczyste lub półprzezroczyste polipropylenowe. Obydwa rodzaje mat są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Poza tym nie zakłócają wystroju wnętrza, w związku z tym nadal prezentuje się w pełni profesjonalnie. W szkołach, gdzie organizowane są zajęcia z programowania, a także informatyki również potrzebne są maty ochronne. Bywa, że w salach wykorzystuje się wykładziny. W takiej sytuacji inwestycja w maty ochronne z wypustkami jest jak najbardziej sensowna. Nie pozostawią śladów na wykładzinie i zapobiegną niszczeniu tkaniny wskutek ciągłego przesuwania krzeseł na kółkach oraz nacisku na nią ciężaru ciała. Wypustki na macie służą również jej nie przesuwaniu, przez co dobrze przylega do wykładziny.

Maty ochronne – niwelujące hałas i antypoślizgowe

W bibliotece wymagana jest cisza, która pozwala każdej osobie skupić się na czytaniu i nauce. Dlatego w przypadku stanowisk komputerowych warto zainwestować nie tylko w słuchawki, dzięki którym czytelnik nie zakłóca pracy bądź nauki osobie na stanowisku znajdującym się obok, ale również maty ochronne. One również niwelują hałas powodowany przez przesuwanie się na krześle. Ponadto zwiększają również bezpieczeństwo, gdyż mają właściwości antypoślizgowe.

Maty ochronne – zabezpieczenie przed zaplamieniem i zawilgoceniem

Używanie mat ochronnych może uchronić również przed zawilgoceniem i zaplamieniem podłogi. Są bowiem odporne zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę, a ponadto bardzo łatwo można zmyć z nich zanieczyszczenia, których nie absorbują. W pracy, gdzie często nie ma przerwy nawet na kawę, trzeba jakoś sobie radzić. Ruch w biurze może spowodować przypadkowe wylanie napoju na podłogę. Posiadanie maty ochronnej pomoże nie tylko uchronić podłogę przed zabrudzeniem, ale również w szybki sposób pozbyć się wylanej cieczy z maty. Zatem maty ochronne są również bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Categories Ciekawe
https://wtrawiepiszczy.com.pl/jaki-materac-do-lozka-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/233-krzeslo-fotel-do-jadalni https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/