TOP

Meble łazienkowe – meble na lata

Meble łazienkowe są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego domu. Coraz bardziej ich budowa i struktura przypomina zestawy meblowe, jakie stawiamy w swoich pokojach dziennych lub w innych przestrzeniach. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni zestaw do swojej łazienki?

Meble łazienkowe – wykonanie

Aby nasze meble łazienkowe były “na lata” należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Polecane są te meble, które wykonane są z drewna egzotycznego – teak, iroko, doussie – które nie wymagają zastosowania żadnych wykończeń. Jest to piękno drewno, którego nie trzeba udoskonalać. Wystarczy jedynie pokryć je odpowiednim olejem, dzięki czemu unikniemy wchłaniania zabrudzeń. Jednak są to meble o dość wysokiej cenie, dla osób z mniejszymi finansami poleca się meble ze szklanymi, aluminiowymi wykończeniami lub też z wykończeniami fornirowanymi. Dobre są również meble z przetworzonego drewna – MDF lub HDF. Muszą one być jednak zabezpieczone wysokiej klasy lakierem.

Wiszące lub na nóżkach

Oglądając meble do łazienki stawiajmy na modele, które można powiesić lub postawić na nóżkach. W przypadku nóżek należy również pamiętać o zabezpieczeniu ich przed wilgocią. Nie można jednak zapominać o zabezpieczeniu szafek przed wilgotnymi ścianami. Należy ustawić je kilka centymetrów od ściany lub wybrać takie modele w których “plecy” szafki są delikatnie cofnięte w głąb. Unikniemy w ten sposób zawilgocenia, które bardzo szybko potrafi zająć znaczną część takiej szafki. Dodatkowo zapewnimy cyrkulację powietrza, która jest bardzo potrzebna w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka. 

Categories Dom i Wnętrze