TOP

Meble tarasowe – klasyczne czy nowoczesne?

Znalezienie pięknych mebli na taras nie jest dzisiaj wyzwaniem – oferują je zarówno sklepy producentów mebli, jak i sklepy ogrodnicze czy meblarskie. Zanim jednak oddamy się przyjemności zakupów powinniśmy mieć świadomość, że meble takie muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jak wybierać meble tarasowe, aby cieszyć nimi oczy przez długi czas?

Niekorzystane warunki na tarasie

Meble tarasowe narażone są przede wszystkim na zmienne warunki atmosferyczne: niskie i wysokie temperatury, wilgoć, silne promieniowanie słoneczne. Problemem okazuje się również kurz, pył, wszelkie zabrudzenia. Meble niskiej jakości bardzo szybko zaczną w takich warunkach koślawić się i pękać. Warto poszukać materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia.

Jakie tworzywa wybierać?

Z pewnością warto postawić na aluminium – jest ono powszechnie wykorzystywane przez producentów mebli, zarówno jako materiał na stelaże mebli, jak i elementy konstrukcyjne np. parasoli ogrodowych. Elementy aluminiowe są malowane proszkowo – oznacza to, że mebel taki jest wysoce odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci i na pojawianie się rdzy. Dodatkowo jego niska waga zmniejsza finalną wagę mebla, przez co przenoszenie czy ponoszenie nie sprawia problemów. Na aluminiowych stelażach często umieszczane są również poduszki i siedziska tapicerowane tkaninami hydrofobowymi. Takie tworzywa sprawiają, że do wnętrza tkaniny nie wnika brud czy wilgoć.

Meble technorattanowe

Meble tarasowekojarzone są przede wszystkim z technorattanem. Materiał ten jest doskonale znany w polskich ogrodach i na tarasach. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Nawet po wielu latach nie koślawi się i nie łamie. Kolekcje technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

Categories Dom i Wnętrze
https://opentstreetmap.org/category/dom-i-wnetrze/ https://imagesduo.com/niezbedne-akcesoria-dla-konia-i-dla-jezdzca/ https://pmcrockland.com/czym-rozni-sie-kebab-na-wakacjach-w-turcji-od-jedzonego-w-polsce/