TOP

Nieruchomości komercyjne- co to jest i jak inwestować?

Ostatnio coraz więcej słyszy się o nieruchomościach komercyjnych. Różne osoby wynajmują je, sprzedają, odkupują. A co to właściwie są nieruchomości komercyjne i czy da się w nie jakoś inwestować?

Co to są nieruchomości komercyjne?

Najprościej rzecz ujmując są to nieruchomości, które są przeznaczone do prowadzenia szeroko rozumianej działalności gospodarczej, nie mające charakteru mieszkalnego. A co to dokładniej oznacza? Pod tym pojęciem kryją się wszelkie hale magazynowe, biurowce, place składowe, lokale handlowe, centra handlowe, magazyny oraz niektóre budynki użyteczności publicznej takie jak np. lotniska, kina itp.

Kiedy widzimy takie budynki zazwyczaj nie zastanawiamy się, kto jest ich właścicielem- z góry bowiem zazwyczaj zakładamy, że właścicielem jest firma urzędująca tam. Tymczasem nie jest to do końca prawdą- często bowiem właściciel jest osobą prywatną, całkowicie niezwiązaną z firmą.

Jak inwestować w nieruchomości komercyjne?

Inwestycja taka na pozór wydaje się być bardzo prosta- możemy to właśnie my być właścicielem takiej nieruchomości. Wtedy wystarczy znaleźć najemcę- firmę, podpisać umowę i obserwować, jak po pewnym czasie nie tylko zwrócą nam się koszty zakupu budynku, lecz również zaczniemy na tym dobrze zarabiać.

Jednak proces zakupu odpowiedniego budynku wcale nie jest taki łatwy, jak by się mogło wydawać. Dzisiaj bowiem jest to coraz bardziej popularna forma inwestycji i musimy się liczyć z tym, że inne osoby także chcą skorzystać z tej drogi zarobku.

Na co zwrócić uwagę podczas inwestowania w nieruchomości?

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni obiekt, rozważyć czy w pobliżu nie ma zbyt silnej konkurencji, czy znajdziemy najemców. Słowem- trzeba dokładnie pomyśleć czy dana inwestycja się opłaca.

A na koniec- warto jeszcze dodać, że niezbyt rozsądnie jest decydować się pierwszą w naszym życiu tego typu inwestycję przeprowadzać bez wsparcia innych osób. Warto poradzić się prawników w kwestii umów, urzędników zapytać o wszelkie sprawy związane z wykupem budynku itp.

Nieruchomości komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

https://koco.pl/bryczesy-odwiedzamy-sklep-jezdziecki/ https://poochfest.org/w-poszukiwaniu-idealnej-dyscypliny-sportowej/ https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/