TOP

Nowa Skoda Citigo – co się zmieniło?

Citigo to flagowy, miejski samochód Skody, który przeszedł obecnie mały lifting. Co dokładnie zmieniło się w nowym modelu i jakich ulepszonych rozwiązań może się spodziewać klient?

Nowa Skoda Citigo i jej nowe oblicze

Skoda Citigo to idealny mały samochód do miasta, który jest niezwykle kompaktowy, a zarazem przestronny w środku, oszczędny, zwinny oraz atrakcyjny. Ponadto samochód jest bardzo bezpieczny i może się pochwalić licznymi rozwiązaniami z zakresu „Simply Clever”. Jest ona doskonałym dowodem na to, że miejskie auto może mieć pojemne wnętrze. Skoda posiada bagażnik o pojemności aż 251 litrów, natomiast po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń bagażnika powiększa się aż do 951 litrów. Auto zostało delikatnie wydłużone – inżynierowie dodali 34 mm uzyskując całkowitą długość 3597 mm. Szerokość oraz wysokość wersji pięciodrzwiowej pozostały bez zmian.
Nowe modele Skody Citigo zyskały zupełnie nowy wygląd: przemodelowaną maskę, nowy grill, natomiast w zderzaku pojawiły się światła przeciwmgłowe (z funkcją doświetlania zakrętów).
Nowy model dostępny jest również w dwóch wersjach wyposażenia: Ambition oraz Style. Ponadto oprócz standardowych wersji dostępne są również wersje specjalne, które charakteryzują się całym szeregiem ulepszeń i wyjątkowych rozwiązań. Należą do nich Citigo Monte Carlo oraz Citigo Fun.

Wnętrze nowej Skody

Wnętrze daje wrażenie przestronności, ponieważ zostało ono zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Ergonomiczna stylistyka oraz intuicyjne rozmieszczenie poszczególnych funkcji na desce rozdzielczej dają wrażenie odpowiedniego uporządkowania i praktyczności. Ponadto deska jest dostępna w dwóch odcieniach. Cała kabina wydaje się być znacznie bardziej dopracowana, a przez to bardziej funkcjonalna. Nowoczesne, wygodne i komfortowe fotele ze zintegrowanym nagłówkiem zapewniają dobre trzymanie boczne. Kierowca z poziomu kierownicy może obsługiwać radio oraz sparowany telefon komórkowy. O komfort w kabinie dba automatyczna klimatyzacja.

Nowoczesne funkcje w nowych modelach Skody

Skoda Citigo może się pochwalić ogromnym wachlarzem wspaniałych funkcjonalności i praktycznych rozwiązań, które zapewniają jeszcze większą przyjemność z jazdy. Aplikacja Move&Fun zapewnia obecnie lepszy dostęp do muzyki i rozrywki, dzięki czemu pojazd może stać się fantastycznym centrum rozrywkowym. Te funkcje doskonale przydają się w mieście kiedy stoi się w korkach, a także kiedy klienci wybierają się w dalsze trasy. Nowoczesny komputer pokładowy zapewnia dostęp do przydatnych informacji dotyczących m.in. zużycia paliwa. Z kolei aplikacja DriveGreen podpowiada kierowcy, w jaki sposób może zoptymalizować styl jazdy.

Skoda Citigo – spalanie

Raporty spalanie mówią jasno, że Skoda należy do segmentu aut najbardziej ekonomicznych. Silniki benzynowe osiągają spalanie w wysokości 4,8-5,2 l/100km, a więc Skoda jest pojazdem bardzo oszczędnym, co właściciel może poczuć podjeżdżając na stację benzynową. Jeszcze lepiej wypada silnik 1.0 60KM LPG, który może się pochwalić fantastycznym wynikiem w wysokości 5,6 l/100km.

Categories Ciekawe