TOP

Odzież dla medyka – co należy o niej wiedzieć przed zakupem?

Nie tak łatwo pracuje się “mundurku” roboczym. Niestety, ale w nie każdym zawodzie można nosić własną garderobę. Przykładem takiej branży, gdzie wymagane są odpowiednie ubrania, jest medycyna w szeroko pojętym zakresie, jak również kosmetyka.

Ubrania od Iguana Med

Osoby chcące nabyć ubrania do pracy w medycynie i w kosmetyce mogą spojrzeć na ofertę amerykańskiej firmy Iguana Med. Ich oferta jest naprawdę szeroka. Zarówno, jeżeli chodzi o kobiety, jak również mężczyzn. Niezależnie od zajmowanego stanowiska, czy też rozmiarów. Jest to producent, który myśli o potrzebach wszystkich osób, które zajmują się wykonywaniem tego rodzaju obowiązków.

Jakie wymagania muszą spełniać ubrania medyczne? 

Zanim jednak ktokolwiek złoży zamówienie, warto powiedzieć kilka słów na temat wymagań, jakie musi spełniać garderoba medyczna. Otóż ważna jest sama tkanina. Najlepiej, jeżeli jest to bawełna. Dlaczego? W skrócie można powiedzieć, że jest to materiał przyjazny dla każdego człowieka. Również, jeżeli ktoś ma problemy skórne. Rzadko kiedy osoby użytkujące 100% bawełnę mają problemy z alergiami. Do tego bawełna cechuje się wysoką higroskopijnością, czyli wchłanianiem potu. W zawodzie medyka jest to jak najbardziej wskazane. Do wyboru są ubrania medyczne wykonane z cienkiej bawełny – idealne na lato, zapewniające dobre ochłodzenie. W sklepach nie brakuje garderoby medycznej z nieco grubszej bawełny – idealnych na jesień i lato, które będą zapewniać wszystkim użytkownikom przyjemne ciepło podczas pracy. 

 

Categories Ciekawe