TOP

Jaka osłona tarasu przed wiatrem będzie najlepsza?

Wypoczynek na tarasie to świetna forma relaksu – w czasie letnich dni przyda się jednak osłona tarasu przed wiatrem, przez co znacząco podniesiemy nasz komfort. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj topowi producenci? Czy osłona tarasu przed wiatrem może być również ciekawa wizualnie? Okazuje się, że tak – o ile wybierzemy metalowe pergole!

Osłona tarasu przed wiatrem w formie pergoli

Nowoczesne pergole ogrodowe to produkt coraz częściej pojawiający się w naszych ogrodach i na tarasach. Pergole to idealna osłona tarasu przed wiatrem, jak również funkcjonalne zadaszenie, które pozwoli nam korzystać z pełni lata w komfortowym cieniu. Pergole budowane są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia: stelaże tworzone są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, które zabezpieczono przed wilgocią i rdzą. Na szczycie stelaża umieszcza się dach – jest to zarówno osłona tarasu przed wiatrem, jak i element, który pozwala na skrycie się w komfortowym cieniu podczas upalnych, letnich dni. Pergole metalowe to elementy, które z pewnością znacząco podniosą nasz komfort podczas odpoczynku. Dachy pergoli są ruchome – ich pozycję możemy regulować w zależności od naszych potrzeb. W pozycji całkowicie zamkniętej dach ochroni nas przed słońcem, jak i deszczem.

Pergole, które zmieniają przestrzeń

Pergola to nie tylko osłona tarasu przed wiatrem. Pergole projektowane są z taki sposób, aby jak najlepiej uzupełniać przestrzeń, dopełniać ją, sprawiać, by była bardziej funkcjonalna. Pod pergolą możemy odpoczywać samotnie, z partnerem, ale też organizować spotkania na świeżym powietrzu. Taka osłona tarasu przed wiatrem umożliwi nam również podawanie posiłków na świeżym powietrzu, co z pewnością okaże się ciekawym urozmaiceniem w trakcie lata.

Categories Dom i Wnętrze