TOP

Jak otrzymać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Zastanawiasz się jak otrzymać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii? Przede wszystkim konieczne jest rozliczenie się z brytyjskim fiskusem. Wiele osób obawia się tego procesu. My przekonujemy, że nie jest to tak trudne, na jakie wygląda!

 

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii krok po kroku

Co musimy wiedzieć o zwrocie podatku za granicą? Przede wszystkim wysokość zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii zależy od uzyskanego przez nas dochodu oraz od podatku odprowadzanego przez pracodawcę. W przypadku, gdy zarobki nie przekraczają kwoty wolnej od podatku, to odzyskać można wszystkie nadpłacone pieniądze. Termin składania dokumentów upływa 31.10 każdego roku podatkowego. Warto pamiętać, że deklaracje podatkowe w brytyjskim Urzędzie Skarbowym można składać za ostatnie 5 lat. W Wielkiej Brytanii należy złożyć zeznanie roczne niezależnie od dochodu, nawet jeśli był zerowy.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Do rozliczenie podatku w Wielkiej Brytanii potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach wystawione przez pracodawcę. W razie braku posiadania wspomnianych wyżej dokumentów można wykorzystać ostatni payslip zawierający informację o łącznym dochodzie oraz zapłaconym podatku, dane i adres siedziby pracodawcy. Podczas rocznego zeznania należy zwrócić uwagę na wiele – jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy dokument został wypełniony prawidłowo, warto zwrócić się do jednego z biur podatkowych, np. zwrot-podatkow.pl.

Rozliczając się samodzielnie narażasz się także na wydłużenie terminu wypłaty, ponieważ może okazać się, że urząd podatkowy nie otrzymał wszystkich dokumentów i będzie trzeba niezbędne papiery dostarczyć. Dlatego w ostatecznym rozrachunku skorzystanie z firm może okazać się bardzo dobrym i przede wszystkim opłacalnym wyborem – firma wypełni za nas dokument, skompletuje niezbędne papiery i dostarczy je do urzędu skarbowego.

Categories Ciekawe
https://aahasc.org/co-zabrac-na-zimowisko/ http://gla-missions.org/buty-jezdzieckie-co-nalezy-o-nich-wiedziec/ Meble do biura domowego