TOP

Porządki w ogrodzie – o czym pamiętać?

Jesień i początek zimy to najwyższy czas na to, aby w naszym ogrodzie zaprowadzić finalne porządki. Przed zima konieczne jest uprzątnięcie zbutwiałych roślin, zabezpieczenie niewielkich drzewek i krzewów, jak również zadbanie o bezpieczeństwo naszych mebli ogrodowych. Od czego zacząć?

Grabienie, ochrona niewielkich roślin

Z pewnością pierwsze działania powinny opierać się na skompletowaniu niezbędnych narzędzi. Początkowo musimy zając się zbutwiałymi liśćmi, zamieść je i umieścić w worku na odpady organiczne czy też na kompostowniku. Zebranie liści pozwoli na dotlenienie ziemi, co przełoży się na wygląd trawy czy zasadzonych roślin na wiosnę.
Warto także zainteresować się roślinami jednorocznymi, które musimy usunąć z ziemi, robiąc jednocześnie miejsce dla nowych. Zwróćmy uwagi na rośliny dwuletnie. W przypadku niedawno zasadzonych drzewek czy krzewów konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu musimy zaopatrzyć się w agrowłókninę. Materiał ten pozwoli na ochronę roślin przed nadmiernym mrozem i podmuchami wiatru, jednocześnie pozwalając na dopływ tlenu.

Co z meblami ogrodowymi?

Wraz z końcem sezonu warto również przyjrzeć się naszym meblom ogrodowym. Jeśli posiadamy je od dłuższego czasu mogą one posiadać niewielkie uszkodzenia – z czasem wpłyną one na całkowite zniszczenie mebli. Najczęściej problemem są pęknięcia w tworzywie mebli. Wieloletnie meble tracą również swój estetyczny wygląd. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zainwestowanie w nowe meble, pochodzące wprost od producenta. Kupując w sklepach producenckich mamy pewność, że produkty te posiadają wieloletnią gwarancję i wykonane są z najwyższej jakości tworzyw. Najczęściej jest to aluminium oraz technorattan – są lekkie i odporne na uszkodzenia. Dowiedź się więcej na gardenspace.pl.

Categories Dom i Wnętrze