TOP

Producent domów szkieletowych – co warto o nich wiedzieć?

“Każdy kupiec swój towar chwali” – mówi stare, żydowskie porzekadło. Bez problemu możemy odnieść je do branży budowlanej, gdzie każdy producent domów szkieletowych chwali swoje wykonania. Jak jednak wybrać takiego producenta, który stworzy dla nas wysokiej jakości dom?

Jakość drewna, a producent domów szkieletowych

Dobry producent domów szkieletowych ma w swojej ofercie drewno sosnowe klasy K27 uznawane za jeden z najlepszych materiałów na rynku. przy czym ważnym jest również sprawdzenie jego poziomu wilgotności, który musi być niższy niż 18%. Wszystkie ściany nośne i słupy muszą być oparte na solidnych podwalinach, dzięki czemu cała konstrukcja domu będzie jeszcze bardziej solidniejsza. Do tego ekipie budowlanej przydadzą się solidne płyty gipsowo – kartonowe, dzięki czemu będzie wszystko można w odpowiedni sposób wykończyć. Często stosowana jest praktyka kładzenia podwójnych płyt, dzięki czemu całość jest o wiele bardziej mocniejsza.

Odpowiednie wykonanie

Ważnym jest również całościowe wykończenie całego budynku szkieletowe, jeżeli takie będzie nasze życzenie. A więc dobry producent domów szkieletowych nie tylko wykona konstrukcję, ale także przyłoży się do wykonania odpowiednich instalacji, dzięki czemu będzie dalej można ruszyć z budową. Co jest również ważne, to czas potrzebny do ukończenia całej inwestycji. Dobry zleceniobiorca nie będzie przedłużał terminu ukończenia, ponieważ doskonale będzie zdawał sobie sprawę, że całe drewno musi zostać jak najszybciej zabezpieczone, aby budowa miała jakikolwiek sens.

Categories Dom i Wnętrze