TOP

Profesjonalny skup platyny

Platyna jest jednym z popularniejszych metali szlachetnych, który ma zastosowanie zarówno w jubilerstwie, jak i w przemyśle. Najczęściej po platynę sięga się w przypadku maszyn przemysłowych, można ją również spotkać w elektrodach, płytkach i drutach, wykorzystywanych w medycynie. Skup platyny umożliwia sprzedaż platyny zarówno w postaci biżuterii, jak i drutów, tygli czy blaszek. Cena tego metalu jest ustalana na podstawie danych z giełd światowych. Możliwa jest również sprzedaż platyny pochodzącej z wytopów. W tym przypadku cena produktu kupowanego będzie ustalana indywidualnie.

Platyna na skup

Skupowanie platyny jest obecnie dostępne praktycznie dla każdego posiadacza tego szlachetnego metalu. W największych miastach w Polsce znajdują się punkty, w których firmy odpowiedzialne za odzyskiwanie platyny ze złomu posiadają swoje biura handlowe. W niektórych przypadkach możliwa jest wycena po przesłaniu sprzedawanego złomu z platyny, natomiast w przypadku wytopów cenie jest poddawany sam wytop oraz zawartość platyny. Podobnie różną cenę można uzyskać za platynową biżuterię. W niektórych firmach biżuteria z platyny jest wyceniana bez względu na jej stan (całość jest traktowana jako złom biżuteryjny), w innych za biżuterię w dobrym stanie można uzyskać dodatkową dopłatę. Drugie rozwiązanie jest popularne głównie w firmach współpracujących z jubilerami i producentami biżuterii.

Zastosowanie platyny

Platyna na skup występuje w niewielu postaciach. Skup platyny jest bowiem nastawiony na odzyskanie platyny zarówno z biżuterii, jak i z drutów, płytek, elektrod czy wytopów. Popularną postacią platyny skupowanej jest drut platynowy z termopar, który może się różnić typem. I tak najdroższy jest drut z termopar typu S, tańszy jest drut z termopar, którego typ określono R-B. Najniższą cenę zgodnie z cennikiem zakupu można otrzymać za stopy platyny z irydem. Wszelkiego rodzaju wytopy wyceniane są indywidualnie, zaś w cennikach za skupowaną platynę pojawia się najczęściej wartość minimalna.

Wybierając firmę, gotową na skup platyny, warto pamiętać, że niektóre firmy mogą nie być zainteresowane skupem wytopów, inne z kolei skupują jedynie platynę pochodzącą z określonych przedmiotów. Do produktów szybkozbywalnych z platyny można zaliczyć laboratoryjne tygle, narzędzia oraz elektrody. Coraz częściej firmy skupujące metale szlachetne oferują również możliwość bezpłatnego odebrania skupowanego produktu, a jednocześnie równie chętnie dokonują wyceny po otrzymaniu złomu z platyny w przypadku sprzedaży na odległość lub po obejrzeniu sprzedawanego złomu w przypadku zakupu u sprzedającego złom.

Categories Ciekawe