TOP

Przedłużanie paznokci metodą żelową

metoda żelowa zdobienia paznokci daje nieograniczone możliwości ich stylizacji, dlatego jest jedną z najbardziej popularnych sposobów. Na ten zabieg decydują się osoby, którym zależy na pięknych, zadbanych paznokciach.. Materiał, jakim jest żel UV pozwala, nie tylko na wykonywanie różnorodnych wzorów, ale także na przedłużanie paznokci,

Czy warto wykonać zabieg przedłużania paznokci metodą żelową?

Jest to korzystna metoda – nie tylko ze względu na wspomniane wyżej efekty, jakie można dzięki niej uzyskać, ale także pod względem finansowym – koszt zestawu domowego, dzięki któremu będzie można zdobić paznokcie samodzielnie to około dwieście złotych. Biorąc pod uwagę, iż taki zestaw, w tym lampa UV będzie służyć nam przez lata nie jest to wygórowana cena. Znacznie więcej wyniósłby nas tradycyjny manicure robiony w salonie już po kilku wizytach.

Metoda żelowa zdobienia paznokci – jak przedłużyć paznokcie przy pomocy żelu?

Jeżeli chodzi o sam zabieg przedłużania paznokci tą metodą, należy pamiętać przede wszystkim o dokładnej dezynfekcji przed zabiegiem. Na samym początku dokładnie dezynfekujemy dłonie, następnie przygotowujemy paznokcie do przedłużania – odsuwamy skórki wokół płytki, matujemy jej powierzchnię oraz opiłowujemy brzegi paznokcia. Następnie należy odtłuścić płytkę każdego paznokcia primerem, po czym nałożyć specjalny żel podkładowy.

Należy wiedzieć, iż do przedłużania paznokci metodą żelową używa się również specjalnego szablonu lub formy. Jest to nieduża naklejka, którą umieszcza się pod wolnym brzegiem naturalnego paznokcia po utwardzeniu żelu podkładowego. Dzięki nadrukowi, który znajduje się na szablonie nadanie płytce sztucznego paznokcia dobrego kształtu i odpowiedniej długości jest bardzo proste. Szablon jest usuwany dopiero po utwardzeniu żelu. Podczas zakładania szablonu należy pamiętać o tym, aby dokładnie przylegał on do płytki. Nie może się on rozkleić podczas utwardzania żelu i utwardzania. Jeżeli chodzi o czas utwardzania, jest to zależne od konkretnego produktu – tego rodzaju informacje można znaleźć na opakowaniach. Po utwardzeniu sztucznym paznokciom należy nadać odpowiedni i ostateczny kształt i długość. Każdy paznokieć powinien być cieńszy od strony obrąbka i nieco wznosić się na środku.

Po wykonaniu wszystkich wspomnianych czynności paznokcie maluje się lakierem w wybranym kolorze i znowu utwardza się płytkę. Malowanie i utwardzanie koloru wykonuje się dwukrotnie, aby efekt był precyzyjny. Następnie nakłada się żel TOP i ponownie, już po raz ostatni utwardza się paznokcie. Ostatnią, opcjonalną czynnością, jaką należy wykonać podczas zabiegu przedłużania i zdobienia paznokci metodą żelową jest odtłuszczenie, dezynfekcja dłoni i nałożenie płynu lub olejku do skórek oraz delikatne ich odsunięcie.

Categories Zdrowie i Uroda