TOP

Czy przedpokój musi być nudny?

Przedpokoje od lat traktujemy bardzo po macoszemu – przestrzeń ta zazwyczaj była ciemna, pozbawiona interesujących dodatków. Ze względu na niewielką ilość miejsca staraliśmy się także wykorzystywać minimum mebli niezbędnych dla nas. Dzisiaj to się zmienia – przedpokoje stanowią element niezwykle ważny w każdym domu: witają gości, mogą zrobić doskonałe, pierwsze wrażenie. Jakie meble wybrać do ich urządzania?

Postaw na jasne kolory!

Ze względu na umiejscowienie przedpokoju zazwyczaj nie dociera ram wiele naturalnego światła. Aby jakkolwiek rozświetlić tę przestrzeń konieczne jest wykorzystanie nie tylko odpowiednich kolorów, ale i faktur czy konkretnego rodzaju oświetlenia. Podstawą są oczywiście meble. W zależności od naszych potrzeb mogą być to niewielkie szafki na buty, toaletka, wieszak przytwierdzony do ściany, wieszak stojący, a nawet szafa. Kluczem do stworzenia funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza jest dobranie takich mebli, aby ich powierzchnia była nie tylko estetyczna, ale i odporna na uszkodzenia. W przypadku wyboru mebli z desek meblowych konieczne jest wybranie takich laminatów, które są odporne na uszkodzenia czy wnikanie brudu. Problem ten został rozwiązany w dużej mierze przez samych producentów – większość laminatów jest obecnie nieporowata, co oznacza, że ich czyszczenie nie przysporzy wielu problemów. Jasne kolory i gładkie powierzchnie pozwolą na odbijanie światła oraz optyczne powiększanie przedpokoju. Interesujące propozycje mebli do przedpokoju zaproponuje nam sklep alameble.pl.

Kluczem są odpowiednio dobrane dodatki

W tak małej przestrzeni jaką jest przedpokój musimy szczególnie uważać na rozmieszczenie elementów i unikanie niepotrzebnego zagracania powierzchni. Pamiętajmy jednak, że dodatki mogą być również funkcjonalne! Eleganckie lustro, niewielkie siedzisko, toaletka z pojemnikiem na klucze i inne drobiazgi – to się sprawdzi wyśmienicie!

Categories Ciekawe
http://passittotheleft.org/szafy-na-zamowienie-nowoczesne-meble-dopasowane-do-indywidualnych-potrzeb/ https://tpzlun.pl/niebanalnie-urzadzone-mieszkanie-jaki-stol-wybrac/ https://musopensource.com/mieso-na-naszych-stolach/