TOP

Rowerem po Trójmieście

Ci, którzy kochają Trójmiasto i chętnie do niego wracają często marzą o zwiedzaniu go z perspektywy rowerowego siodełka. Jednak nie wszyscy mają możliwość zabrania nad morze swojego ukochanego roweru. Jak w takim razie zorganizować wycieczkę jednośladem po Gdańsku, Sopocie i Gdyni?

Wypożyczalnia rowerów

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z wypożyczalni rowerów. W Trójmieście jedną z najlepszych jest wypożyczalnia Veloking, która ma swoje punkty w często wizytowanych przez turystów miejscach. Najwięcej punktów zlokalizowanych jest na trasie Gdańsk Brzeźno – Jelitkowo Sopot. I nic w tym dziwnego! To właśnie tam przebiega uwielbiany przez turystów deptak i ścieżka rowerowa. Są one zlokalizowane tuż przy plaży, w każdej chwili wycieczkę można więc przerwać, by odpocząć na złotym, nadbałtyckim piasku. Zaletą wypożyczalni Veloking.pl jest to, że rower można oddać w innym punkcie, niż się go wynajęło. Dzięki temu, w razie nagłej zmiany planów, wystarczy odszukać najbliższą wypożyczalnię Veloking, bez zamartwiania się o drogę powrotną. Rowery oferowane przez tę markę słynną ze swojej jakości i świetnego stanu technicznego. Klienci wypożyczają je od lat i chwalą sobie ich bezawaryjność.

Nie tylko plaże!

Jednak wypożyczając rower nie musimy skupiać się tylko i wyłącznie na ścieżce rowerowej wzdłuż brzegu. Jednośladem warto wybrać się także do centrów poszczególnych miast. W Gdańsku wypada oczywiście zjawić się na Starym Mieście, by odwiedzić Żurawia nad Motławą i Fontannę Neptuna na rynku. Można także wybrać się na Westerplatte, by przypomnieć sobie burzliwą historię Polski. W Sopocie większość turystów kusi się na spacer po molo, ale można również przedłużyć go o krótką wędrówkę po Monciaku. Osoby z lepszą kondycją mogą wybrać się rowerem aż do Gdyni. Będąc w tym mieście nie wypada nie odwiedzić Skweru Kościuszki i zacumowanych przy nim zabytkowych okrętów. Czy warto zwiedzać Trójmiasto z perspektywy siodełka? Oczywiście, że tak! Unikamy w ten sposób korków na drogach, nie tracimy czasu na szukanie miejsca do zaparkowania. Omija nas także ścisk w kolejce SKM, a także dłużące się minuty oczekiwania na pociąg. Rowerem szybko dojedziemy w ciekawe miejsca, a w dodatku zrobimy coś dobrego dla naszego ducha i ciała. Podczas jazdy rowerem nasz organizm wydziela endorfiny – hormony szczęścia, a także wdychamy więcej nadmorskiego jodu z powietrza, który ma zbawienny wpływ między innymi na działanie tarczycy.

Categories Zdrowie i Uroda
http://webcrx.pl/jak-zaaranzowac-nowoczesna-kawalerke/ https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/ https://corralesartists.org/nowoczesne-meble-wypoczynkowe-na-taras-jaki-komplet-wybrac/