TOP

Sklep internetowy – jak go wypromować

Reklama sklepu internetowego wiąże się z dużym nakładem pracy i czasu nawet jeżeli oferta jest niewielka. W tym krótkim tekście chciałbym uświadomić Cię że jest to proces w którym dobre wyniki osiągamy stopniowo. Nie następują tutaj entuzjastyczne skoki w stylu dzisiaj mamy zerową sprzedaż a za miesiąc już 2000, po czym miesięczny wzrost o 10%. Niestety czasy łatwego wzbogacenia się na sklepie internetowym szybko minęły bo stale przybywa konkurencji każdy z nich korzysta z zaawansowanych rozwiązań technicznych.

 

Proces reklamowania sklepu internetowego zaczyna się od jego zaprojektowania. Już to takie myślenie o sklepie warto skonsultować się ze specjalistami którzy próbowali trójka biznesów i podsunąć Ci dobre rozwiązania które mogą szybko napędzić ci sprzedaż.

 

Warto podkreślić że niektóre działania dają szybsze prezent a ty od innych co nie oznacza że są lepsze.

Siostry z dużej konkurencji należy korzystać z różnych sposobów docierania do klientów, bo różne są sposoby tego jak ludzie robią zakupy. Oczywiście znajdzie się jeden lub dwa kanały które są najmocniejsze, ale nie należy zaniedbywać tych które przynoszą 10% lub 5% dochodu. Oczywiście budżet związany z pracą w tych miejscach musi być odpowiednio mniejszy i warto podkreślić, że często skutecznie Konkuruje się w niszowych mediach.

 

Najbardziej popularnymi narzędziami, a raczej metodami promocji sklepu internetowego są:

  • Pozycjonowanie
  • Reklama – w Google, na facebooku
  • Media społecznościowe – Facebook, Instagram, czasem Pinterest
  • E-mailing – metoda kontaktu ze stałymi klientami
  • Content marketing

Ofertę na realizację tych usług znajdziesz na naszej stronie internetowej: Brandrei.com

Ciekawie prowadzone media społecznościowe i strona internetowa są w stanie tylko ściągnąć uwagę twoich klientów,   ale także osób które z Chętnie nawiążę z tobą współpracę często w różnym nie konkurencyjnym zakresie – na przykład uzupełniając swoje usługi. Warto pielęgnować takie relacje dbać o świeżą zawartość sklepu i zachęcać swoich klientów coraz to nowymi pomysłami. Nie w każdej branży jest to możliwe chociaż w marketingu mówi się że ogranicza nas głównie wyobraźnia. Przykładami takich działań są nietypowe kampanie reklamowe dużych firm na przykład marki Rockwool

Categories Biznes