TOP

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

Zmarszczki i tracąca sprężystość skóra to prawdziwe utrapienie dla kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy coraz uważniej dbają o swoją urodę. Wraz z wiekiem na naszych twarzach pojawia się coraz więcej bruzd – co jest tego przyczyną? Jak skutecznie walczyć z upływającym czasem. Czy możliwe jest jego cofnięcie?

Skąd biorą się zmarszczki?

Zmarszczki i zanikający owal twarzy to wynik przede wszystkim zmniejszającej się ilości kolagenu i kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Składniki te odpowiadają za skuteczne wiązanie wody w organizmie, przez co nasza skóra jest bardziej elastyczna, nawilżona, sprężysta. Wraz z utratą tych składników nasza skóra staje się odwodniona, mniej elastyczna, przesuszona i bardziej podatna na uszkodzenia. Wtedy również pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Zły stan skóry może być spowodowany również takimi czynnikami jak nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, dieta uboga w składniki odżywcze, stosowanie przepełnionych chemią kosmetyków czy nawet… brak sportu. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala nam zahamować postępowanie oznak starzenia się!

Medycyna estetyczna – jak może nam pomóc?

Zabiegi medycyny estetycznej są w Polsce coraz popularniejsze – decydują się na nie zarówno panie, jak i panowie. Ich zaletą jest niewielka inwazyjność oraz fakt, że są wykonywane w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut. Zabiegi takie jak poprawa owalu twarzy czy wypełnianie zmarszczek polegają na wprowadzaniu pod skórę kwasu hialuronowego, który wypełnia i przywraca elastyczność skórze. Wśród innych zabiegów tego typu wymienia się również wypełnianie i konturowanie ust, wypełnianie zmarszczek wargowo-nosowych i wiele innych.

Czy zabiegi medycyny estetycznej bolą?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana przy pomocy delikatnego kremu – dzięki niemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu.

Categories Zdrowie i Uroda
http://taravat-bahar.com/fintech-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ https://signwise.pl/buty-jezdzieckie-na-zime/ https://koco.pl/bryczesy-odwiedzamy-sklep-jezdziecki/