TOP

Skuteczność tabletek do ssania na gardło

Suche i gorące powietrze, klimatyzacja, dym papierosowy, nadwyrężanie strun głosowych, infekcje- przyczyn podrażnienia i suchości śluzówki gardła oraz jego bólu jest wiele. Najbardziej oczywistym postępowaniem w przypadku takich dolegliwości jest sięgnięcie po tabletki do ssania na gardło. Na czym polega ich działanie?

Moc ziół

Składnikami większości tabletek do ssania na gardło są wyciągi ziołowe. Znana od tysięcy lat lecznicza moc ziół doskonale sprawdza się w łagodzeniu podrażnionej śluzówki gardła. Bez względu na przyczynę suchości i dyskomfortu w gardle, najważniejsze jest nawilżenie przesuszonych błon śluzowych gardła.

Prawoślaz, tymianek, podbiał, porost islandzki, nagietek, szałwia, mięta czy eukaliptus powlekają błony śluzowe gardła ochronną warstwą, co łagodzi podrażnienia i hamuje rozwój chorobotwórczych patogenów. Efektem ich działania jest zatem odczuwalna ulga gardła oraz profilaktyka infekcji.

Infekcje gardła

W przypadku rozwoju infekcji o podłożu bakteryjnym lub wirusowym, poza złagodzeniem podrażnienia śluzówki bardzo istotne jest zahamowanie rozwoju infekcji. Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne tabletek do ssania na gardło to szybki sposób na wsparcie organizmu w walce z zakażeniem.

Poza działaniem antyseptycznym, tabletki do ssania na gardło stosowane w czasie infekcji gardła powinny wykazywać silne działanie przeciwbólowe. Ból towarzyszący infekcji gardła i krtani potrafi być bardzo dotkliwy, wskazana jest zatem obecność silnie znieczulających substancji, np. z grupy NLPZ lub lidokainy.

Tabletki do ssania na gardło- mechanizm działania

Większość substancji aktywnych tabletek na gardło działa powierzchniowo na śluzówkę gardła i krtani, nawilżając ją i łagodząc podrażnienia. Ułatwia to odruch połykania i likwiduje suchość gardła oraz chrypkę.

Część substancji aktywnych przenika jednak w głąb komórek, zwalczając wirusy i bakterie, działając przeciwzapalnie- zmniejszając zaczerwienienie i obrzęk błon śluzowych oraz łagodząc objawy suchego kaszlu.

Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl

Categories Zdrowie i Uroda