TOP

Stawiamy na kredensy pokojowe

Kredensy pokojowe to bardzo dobry mebel, który na pewno będzie nam dobrze służył. Zakup takiego mebla uzależniony jest jednak od pewnych rzeczy. Jedną z takich warunkowych rzeczy jest odpowiednie miejsce na jego postawienie.

Kredensy pokojowe do jadalni i salonu

Tak jak kiedyś, tak i dzisiaj kredensy pokojowe są takim meblem, którego główną funkcją jest przechowywanie zastawy stołowej. Jego miejsce jest więc w salonie lub w jadalni. Przy czym weźmy pod uwagę, że taki kredens będzie miał tylko sens, jeśli nasz salon i jadalnia są przestronne. Nie warto stawiać na zakup takiego mebla, gdzie nasz salon jest naprawdę malutki. Jak chociażby w kawalerce. Kredensy pokojowe, te z dawnych czasów zajmują bardzo dużo miejsca. W tak małych salonach, kawalerkach nie będzie nawet miejsca na duży stół, a co dopiero na kredens, gdzie taką zastawę stołową będzie się trzymać.

Nowoczesność lub historia

Wybierając kredensy pokojowe do swojego ogromnego salonu lub dużej jadalni musimy zdecydować się na poszczególny styl np na meble w stylu loft. Można wybrać lekki kredens łatwy do ustawienia,  jak najbardziej nowoczesny, który może mieć półki podświetlane światełkami LED. Wygląda to bardzo elegancko i daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Z kolei bardzo dobrym wyborem będzie kredens z dawnych czasów, kiedy to nasze babcie gromadziły swoje skarby w wielkich szafach i przeszklonych nadstawkach. Meble z takich czasów są bardzo ciężkie, ale mają wspaniałą duszę, której nie znajdziemy w nowocześnie produkowanych meblach masowo. 

Categories Dom i Wnętrze