TOP

Jaki styl kuchni wybrać?

Chociaż obecnie w trendach znajdują się głównie kuchnie minimalistyczne i skandynawskie, to wybierając kuchnię na zamówienie z Warszawy, można wybrać dowolny, najbardziej lubiany styl. W końcu na wyposażenie tego pomieszczenia domownicy będą patrzeć przez co najmniej kolejnych kilka lat.

Kuchnie na zamówienie Warszawa- wersja klasyczna

Klasyczne kuchnie to takie, których styl nigdy nie wyjdzie z mody, mimo stale pojawiających się nowych trendów. Są stylowe i eleganckie, a do ich wykonania używa się zazwyczaj wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno. Oczywiście kuchnia na zamówienie z Warszawy czy innego miasta, może być jedynie klasyczna tylko w swoich wizerunku i wtedy powstanie z płyty meblowej.

By dopasować się do tego stylu, należy wybrać płytę drewnopodobną, w kolorze dębu, olchy, gruszy czy orzecha. Taka kuchnia nie musi być droga, jednakże jeżeli meble mają posiadać żłobienia i zaokrąglenia, tak charakterystyczne dla tego klimatu, trzeba będzie wykorzystać materiał inny niż płyta meblowa, ponieważ ona nie daje się tak kształtować?

Kuchnia w stylu industrialnym

Zazwyczaj pomysł takiego pomieszczenia powstaje, kiedy całe mieszkanie jest w klimacie loftowym. Kuchnia industrialna powinna wyglądać jak ze starej fabryki czy magazynu. Szafki jednak nie muszą być metalowe, chociaż oczywiście mogą. W sklepach można znaleźć drewnopodobną płytę o strukturze przypominającej stare tworzywo metalowe czy nawiązujące do niego kolorystyką.

W kuchni industrialnej liczą się także dodatki, takie jak klimatyczne lampy czy naczynia i pojemniki. Stolarz, który ma wykonać takie meble, powinien dobrze rozumieć, czym się charakteryzuje ten styl, by jak najlepiej oddać jego klimat we wnętrzu.

Kuchnia skandynawska- kuchnie na zamówienie Warszawa

Obecnie najbardziej modna jest minimalistyczna kuchnia skandynawska. Taki klimat to przede wszystkim biel, szarość i drewno oraz jak najmniej dodatków. Proste kształty i formy są jej atutem, zaś kolorystyka sprawi, że pasuje do wszystkiego oraz nie znudzi się przez wiele lat ponieważ można w niej dowolnie zmieniać dodatki.

Kuchnię w stylu skandynawskim bardzo łatwo wykonać z najprostszej, taniej płyty meblowej. Jej koszt może być naprawdę znikomy. Nie trzeba tutaj nadawać meblom obłych kształtów, zaś żłobienia są zbędne. Wystarczy wybrać odcień bieli z palety dostępnej w hurtowni materiałów do wykonania kuchni. Jest ich kilka. Warto zainwestować w drewniany, solidny blat, który przetrwa wiele lat i zawsze będzie wyglądał gustownie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie Warszawa.

Categories Dom i Wnętrze