TOP

Światła do przyczepy – modernizacja

Pomimo tego, że Polacy coraz częściej decydują się na zakup nowych samochodów, to na rynku przyczep kempingowych wciąż z powodzeniem importuje się tego typu przyczepy z Holandii czy Belgii. W jaki sposób zmodernizować i poprawić światła w starszej przyczepie?

CEPIK i przyczepy kempingowe

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że o ile import używanych samochodów z zachodu zmalał, to ilość importowanych przyczep kempingowych rośnie każdego roku. Przyczyn tego możemy upatrywać się we wprowadzeniu systemu CEPIK zwiększającego pewność kupujących co do stanu technicznego (przebiegu) danego pojazdu, jak również z większego zainteresowania Polaków karawaningiem. Taka forma spędzania wakacji „na świeżym powietrzu” najwięcej zwolenników ma właśnie w Holandii i Belgii, gdzie istnieje największa kultura karawaningowa. Jednocześnie to właśnie tam jest największy wybór przyczep kempingowych z drugiej ręki.

Wiek przyczepy kempingowej

Pomimo jednak tego, że Holandia i Belgia słyną z przyczep kempingowych w dobrym stanie, to większość z przyczep sprowadzanych do naszego kraju ma przynajmniej kilkanaście lat, a tym samym warto pomyśleć o modernizacji świateł. Przeważnie wykonane są one w tradycyjnej technologii opartej na żarówkach, a po latach użytkowania ich jasność i widoczność na drodze pozostawia wiele do życzenia.

Lampy do przyczepy

W sklepach karawaningowych, jak również w sklepach z akcesoriami do przyczepy, z powodzeniem kupimy nowe światła do przyczep. Mowa tutaj nie tylko o identycznych kloszach, które mogą zastąpić stare i wypłowiałe klosze, ale również o całych lampach wykonanych już w technologii LED. Technologia LED gwarantuje nam dłuższą żywotność, mniejszy pobór prądu oraz większą jasność świecenia (a tym samym większe bezpieczeństwo podróżujących z taką przyczepą).

Światła do przyczep – o czym pamiętać?

Decydując się jednak na modernizację świateł w naszej przyczepie należy pamiętać przede wszystkim o tym, że polski ustawodawca w jednoznaczny sposób precyzuje nie tylko ilość lamp, w które może być każda przyczepa wyposażona, ale również ich dokładne rozmieszczenie. Naruszenie przepisów wynikających z ustawy prawo o ruchu drogowym i wydanego na jej podstawie rozporządzenia może skutkować brakiem uzyskania badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym przyczepy czy mandatem karnym otrzymanym od patrolu drogówki.

Światła do przyczep kupisz na Unitrailer.pl

Categories Ciekawe
https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ https://imagesduo.com/niezbedne-akcesoria-dla-konia-i-dla-jezdzca/ https://pimpmipad.pl/bezpieczna-glowa-podczas-jazdy-konnej/