TOP

Technorattan – dlaczego jest tak popularny?

Prywatne, przydomowe ogrody i zewnętrzne przestrzenie publiczne zostały zdominowane przez jedno tworzywo – technorattan. Moda na sofy, krzesła i stoły z technorattanu od kilku sezonów nie słabnie, a wręcz przeciwnie – coraz ciekawsza i bogatsza oferta mebli sprawia, że ciężko powstrzymać się przed urozmaiceniem swojego ogrodu czy tarasu ciekawym, designerskim fotelem lub huśtawką. Czym jest technorattan i w czym tkwi jego popularność? Sprawdź!

Natura i technika

Technorattan, inaczej eko-rattan lub polirattan, jest ulepszoną przez człowieka wersją naturalnego tworzywa pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Pod względem wizualnym, technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak jego walory użytkowe znacznie przewyższają naturalną substancję. Technorattan wyróżnia się wyjątkowo zwartą i nieprzepuszczalną strukturą – włókna polietylenowe, główny budulec mebli technorattowych, jest tworzywem o wyjątkowo niskiej higroskopijności i wysokiej odporności, co nie umknęło uwadze producentów wyposażenia outdoorowego.

Dlaczego warto?

Wyposażenie ogrodowe ma nieustanny kontakt z czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na jego wygląd. Kupując solidne meble ogrodowe z technorattanu możesz mieć pewność, że deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury i promieniowanie UV nie wpłyną na strukturę i funkcjonalność foteli czy stołu. Ponadto, lekkie meble z rattanu syntetycznego nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych ani uciążliwego czyszczenia – wystarczy przetrzeć zabrudzoną powierzchnię wilgotną ściereczką, aby mebel odzyskał swoją nieskazitelną formę. Ale na tym zalety mebli z technorattanu się nie kończą! Nowoczesne projekty wnoszą do ogrodów niepowtarzalny klimat, dając Ci namiastkę prawdziwego luksusu.

Categories Dom i Wnętrze
https://catapultconsultingsolutions.com/wplyw-lancucha-blokow-na-rynek-czyli-czego-jeszcze-nie-wiesz-o-kryptowalutach/ http://funniestfemale.com/bryczesy-hkm-komfort-i-pewnosc/ https://yaymicro.pl/najwazniejsze-zalety-rolet-zewnetrznych/