TOP

Udekorowanie kącika pracy

Coraz więcej z nas pracuje swobodnie, bez określonej powierzchni biurowej. Napraw przestrzeń w domu, która odzwierciedla sposób, w jaki pracujesz. Udekorowanie własnego miejsca pracy w domu może być wielką przyjemnością. Oto kilka wyjątkowych i inspirujących pomysłów na stworzenie biur domowych, które są łatwe do zrealizowania. Kluczowe słowa to żartobliwość, osobowość i kreatywność.

Odważ się na personalizację

Gdy urządzasz własne biuro w domu, nie ma żadnych zasad ani wymagań. Zamiast tego skorzystaj z okazji, aby Twoje miejsce pracy odzwierciedlało to, kim jesteś i co robisz. Otaczaj się rzeczami, które Cię inspirują i wybieraj kolory, które dodają Ci energii. Myśl swobodnie – może za biurko może posłużyć stara ławka stolarska lub stara ławka szkolna? Stare meble mają urok, którego nie da się przebić.

Zrób miejsce na więcej

Jedną z korzyści pracy w domu jest bliskość rodziny, dlaczego więc nie stworzyć miejsca pracy, które pomieści całą ekipę? Dzieci zazwyczaj uwielbiają bawić się w biuro, gdy mama i tata pracują, a przy odpowiednich warunkach i dużej przestrzeni praca domowa również staje się przyjemniejsza. Dzięki radosnym kolorom i dużej ilości miejsca do przechowywania znajdzie się miejsce na twórczą pracę dla każdego domownika.

Przenieś się do pokoju

Światło dzienne jest dobre, ale dobrym pomysłem jest nie ustawianie biurka bezpośrednio przy oknie. W ten sposób uzyskujesz przyjemne światło ogólne bez konieczności oślepiania słońcem lub niepokojenia się odbiciami światła na ekranie komputera. Czasami dobrze jest utrzymać biurko i otaczające go obszary w czystości i puste. Łatwiej będzie ci się skupić, a jeśli potrzebujesz czegoś blisko, umieść to na półce z książkami, zamontowanej ponad blatem roboczym.

Usiądź wygodnie

Wygodne i ergonomiczne krzesło biurowe to dobra inwestycja. Zastanów się również, jak rozmieścić inne meble i funkcje, aby stworzyć jak najdelikatniejsze i zdrowe środowisko pracy. Pamiętaj, że biurko powinno być wystarczająco głębokie, abyś mógł oprzeć ręce na blacie biurka podczas pisania na komputerze. Jest to ważna praktyczna zasada, której należy przestrzegać, aby uniknąć bólu ramion i szyi.

Odważ się na kolory

Mocne akcenty kolorystyczne i odważne wzory tworzą stymulujące i ożywcze otoczenie. Żółty kolor dobrze komponuje się z miejscem pracy – słynie z promowania kreatywności. Kawałek materiału przypięty do blatu biurka to szybki i łatwy sposób na ukrycie splątanych przewodów i innych bałaganów. Dzięki temu, że wszystkie szuflady i segregatory mają ten sam kolor, ogólne wrażenie staje się spokojne i harmonijne.

Zobacz propozycje od sklepu FOTEKS.

Obmyśl wymiary

Myśl nieszablonowo – nie zawsze potrzebujesz tradycyjnego biurka o standardowych wymiarach. Zamiast tego zacznij od tego, do czego dokładnie zamierzasz używać swojego biura. Jeśli nie siedzisz godzinami w miejscu pracy, możesz wybrać bardziej schludny mebel lub wariant bardziej przypominający ławkę, aby zaoszczędzić miejsce. Starsze i patynowane meble i blaty nadają Twojemu miejscu pracy duszę i urok oraz sprawiają, że staje się ozdobą reszty pomieszczenia.

Zintegruj miejsce pracy z regałem

Pozwól, aby jedna z półek w regale na książki funkcjonowała jako miejsce pracy – jest to zabawny, atrakcyjny i wydajny sposób na wykorzystanie przestrzeni w domu. W ten sposób książki masz zawsze pod ręką, a jeśli odsuniesz krzesło, miejsce pracy jest prawie niewidoczne. To rozwiązanie idealne, jeśli np. masz biurko w salonie i nie chcesz, żeby było zbyt dominujące.

Oświetlenie

Uważaj na oświetlenie swojego miejsca pracy. Ideałem jest połączenie pośredniego światła dziennego i kierunkowego oświetlenia punktowego. Lampy zaciskowe różnego rodzaju to elastyczne i stylowe rozwiązanie, które można szybko dostosować do różnych potrzeb. Prosta płyta wiórowa staje się ładną tablicą ogłoszeń, a czarno-białe detale robią wrażenie. Dzięki naklejaniu obrazków i małych notatek ozdobną taśmą ściana staje się tablicą inspiracji w ciągłej zmianie.

Proste środki

Nie zawsze musi być to takie skomplikowane – bierzesz to, co masz! Solidne, urocze i niedrogie biurko, które można łatwo złożyć w jedno popołudnie. Zwykła płyta pilśniowa jest dostępna do kupienia w sklepach z narzędziami, możesz połączyć ją z lakierowaną na czarno podstawą zbudowaną z rur. Industrialny nastrój spotęgują dwie duże metalowe kopuły lamp, a wraz z krzesłem w wesołym, akcentującym kolorze całość staje się zabawna i zrelaksowana.

Zamknięte i otwarte miejsce do przechowywania

Zastanów się dokładnie, jakie masz potrzeby w zakresie przechowywania – dzięki przemyślanemu rozwiązaniu z łatwością utrzymasz porządek na biurku. Połączenie zamkniętego i otwartego przechowywania daje możliwość zarówno ukrycia brzydkich rzeczy, jak i posiadania rzeczy, których często używasz, łatwo dostępnych i pod ręką. Jednolite segregatory i systemy przechowywania dają poczucie spokoju i porządku.

 

Categories Dom i Wnętrze