TOP

Wspólna nauka jazdy, czyli dobra zabawa i aktywny wypoczynek

Dla osób aktywnych fizycznie oczywiste staje się wprowadzenie w świat sportu także swoich podopiecznych, co jest korzystne dla obu stron. Zima i śnieg to dla najmłodszych niezwykły okres kojarzony ze świętami i wspólnym spędzaniem czasu z rodziną. Narty dla dzieci są świetną okazją na wzmocnienie więzi, a wspólna nauka poprzez zabawę to jeden z najlepszych prezentów, jakie możemy zafundować swoim pociechom. Jak więc sprawić, aby narty dla dzieci stały się czymś, na co czekają z niecierpliwością?

Lubisz narty? Wciągnij w to także swoją rodzinę, czyli nie zapomnij o nartach dla dzieci

Nawet jeśli jesteśmy tylko amatorami spędzającymi miło czas na stoku, to warto spędzać ten czas razem z rodziną. Okazuje się, że już czterolatki a nawet trzylatki posiadają odpowiednią koordynację ruchową i niezbędne umiejętności potrzebne do nauki jazdy na nartach. Pierwszym krokiem jest zainteresowanie dzieci taką formą aktywnej rozrywki. Nie powinno być to trudne, ponieważ praktycznie każde dziecko lubi zabawę w ściegu. Wystarczy więc oswoić je z dodatkowymi akcesoriami, czyli sprzętem narciarskich, w skład którego wchodzą narty dla dzieci, kijki oraz kask.

Początki nauki jazdy na nartach

Nie ma co liczyć na to, że nasze dziecko stanie się królem stoku po paru lekcjach z najlepszym z dostępnych na miejscu instruktorów. Wszystko wymaga czasu, a inną kwestią jest także sprawa indywidualnego rozwoju każdego dziecka. Pierwszy dzień można zacząć od dwóch czy trzech krótkich treningów, które będą trwać po dwadzieścia minut. Oczywiście przed rozpoczęciem należy wykonać rozgrzewkę, aby pobudzić organizm do wzmożonego wysiłku. Sprawdzą się w tym przypadku poskoki, przysiady, skłony czy wchodzenie pod górkę.

Ważne jest także to, na jaki stok się zdecydujemy. Na początek warto stawiać na taki z odpowiednim nachyleniem, który będzie dostosowany do umiejętności malca. Dla osób początkujących odpowiednie będzie poletko ćwiczebne i przeciwstok. Po założeniu nart dla dzieci można przystąpić do ćwiczeń polegających na upadaniu, wstawaniu oraz przenoszeniu ciężaru ciała z jednej narty na drugą. Następnie można przejść do jazdy pługiem na ugiętych nogach, hamowania i skręcania. Najlepiej aby dziecko uczyło się wszystkiego na stoku o bardzo łagodnym nachyleniu. Dla pełnego bezpieczeństwa poleca się zainwestować w naukę każdy na nartach pod okiem doświadczonego instruktora.

Gdy przyjdzie pora na wyciąg

Nart dla dzieci nie kupuje się oczywiście tylko do ćwiczenia na nich na stoku. Kiedy pociecha opanuje już podstawy i nabierze pewności w poruszaniu się na nartach, to nadchodzi czas nauki jazdy wyciągiem, co początkowo powinno odbywać się pod bacznym okiem rodziców. Dla najmłodszych poleca się stawianie na wyciągi liniowe bądź talerzykowe. Należy pokazać dziecku, jak się zachować w przypadku upadku. Nie wolno pozawalać dziecku jeździć bez założonego kasku na głowie. Wyposażmy je też w gogle, odblaski i ochronny krem z wysokim filtrem UV. Najlepiej jeździć razem z dzieckiem bądź w jego pobliżu.

Narty na nadchodzący sezon znajdziesz na stronie http://agasport.com.pl/junior-cat-9

Categories Zdrowie i Uroda
https://musopensource.com/mieso-na-naszych-stolach/ https://calganx.net/okna-w-okleinie-drewnopodobnej/ http://passittotheleft.org/oznakowanie-drog-rozwiazania-dla-wiekszego-bezpieczenstwa/