TOP

Jak wybrać taborety drewniane?

Taboret drewniany to wydawałoby się, że produkt jeszcze minionej epoki. Tymczasem z uwagi na swoją ponadczasowość, retro style i wprowadzanie do wnętrza nieco intrygującej ciekawości, taborety stopniowo wracają do łask. Pytanie jednak pozostaje dość zasadnicze – jak wybrać dobre taborety drewniane do swojego domu?

1) Styl taboretów drewnianych

Na początku warto oczywiście pomyśleć, jaki styl taboretów będzie najbardziej odpowiedni. Możliwości jest tu naprawdę wiele. Warto bowiem zaznaczyć, że choć taborety drewniane kojarzą nam się głównie z rustykalnym stylem, to jednak nie jest to jedyny styl, w jakim możemy je kupić.

W jakim jeszcze stylu znajdziemy taborety drewniane? Na pewno będzie to styl pop’n’art. Tu będą dominowały wysokie barowe taborety pomalowane na mocne, wyraziste kształty. Z kolei taborety na modłę irlandzkich pubów będą miały raczej ciemne barwy i wzorowane na szkockich obicia. Skandynawskie taborety będą chcę charakteryzowały jasnymi, chłodnymi barwami i prostotą a prowansalskie bielonym drewnem i figlarnymi wzorkami w drewnie albo przetarciami.

2) Rozmiar

No właśnie już widać, że są w zasadzie dwa główne typy taboretów drewnianych. Jedne z nich będą raczej wysokie i wzorowane na taboretach barowych. Drugie zaś to niskie zydelki. Które z nich warto wybrać? To wszystko zależy tutaj od naszych preferencji.

Wysokie taborety doskonale sprawdzą się przy domowych barkach, czy też w małych kuchniach. Stanowią świetny sposób na spędzenie miłego wieczoru z przyjaciółmi przy lampce wina i poczucie się, jakbyśmy w ogóle nie wychodzili z pubu. Z kolei te niskie taborety raczej lepiej sprawdzają się jako pełna dawnego spokoju i stylu dekoracja.

3) Firma produkująca

Na koniec warto wybrać taborety dobre pod względem jakości i wykonania oraz oczywiście w przystępnej dość cenie. Nie kupujmy byle jakich wyrobów tylko dlatego, że są tańsze, gdyż niestety nie tylko będą one szybko do wyrzucenia, lecz już od początku nie będą się za dobrze prezentowały.

Pozostaje jednak zasadnicze pytanie, jak wybrać dobre firmy? Otóż tu przede wszystkim warto jako wskazówek użyć komentarzy w internecie i na forach oraz przeróżnych rankingów. Zawsze także dobrze jest jednak zobaczyć ten mebel przed jego zakupem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na demico.pl

Categories Dom i Wnętrze