TOP

Jak wyglądają kuchnie w naszych domach?

Kuchnie to takie pomieszczenia, gdzie można pokazać ogrom swojej kreatywności, przywiązanie do pewnych rzeczy. To miejsce, gdzie pokazujemy czy gotowanie jest naszą mocną stroną, czy też raczej unikamy takich czynności. Każda kuchnia to serce, to centrum dowodzenia całym domem.

Kuchnie duże

Kuchnie w stulu loft o dużych gabarytach to pomieszczenia, gdzie można dokonać naprawdę wiele i można pokazać wspaniałe pomysły architektoniczne. Zanim jednak zapędzimy się w urządzenie dużego pomieszczenia pamiętajmy o tym, że duże równa się również dużej ilości sprzątania. I nie można planować od razu zakupów dwóch zestawów meblowych, aby nie doprowadzić do kompletnego przeładowania przestrzeni. Zamierzony skutek będzie odwrotny, a my nie będziemy chcieli tam przebywać. W dużej kuchni fantastycznym pomysłem jest wyspa kuchenna, która może spełniać kilka funkcji: blatu roboczego, miejsca spotkań na plotkach i stołu do jedzenia. 

Aneksy kuchenne

Kuchnie o małych rozmiarach nie dają nam tyle pola do popisu, co jednak nie oznacza, że nie mają to być pomieszczenia nie funkcjonalne. Wręcz odwrotnie, będą to wspaniale zagospodarowane aneksy kuchenne, gdzie ze spokojem będziemy mogli rozwijać swój talent kulinarny. Wystarczy tylko, że zdecydujemy się na indywidualnie dopasowaną zabudowę kuchenną, gdzie znajdzie się również miejsce na piekarnik ustawiony na odpowiedniej wysokości, płytę indukcyjną, jak również lodówkę zabudowaną pomiędzy szafkami. Warto postawić na wysoki barek w takim aneksie będącym granicą między kuchnią a salonem. 

Categories Dom i Wnętrze