TOP

Jak wykonać manicure akrylowy?

Za sprawą manicure’u akrylowego twoje paznokcie będą tak piękne i trwałe, jak jeszcze nigdy wcześniej. A spokojnie możesz go sobie sama wykonać, nawet jeśli będziesz to robić po raz pierwszy w życiu. Metoda akrylowa zdobienia paznokci nie zniszczy twojej płytki, a wyraźnie poprawi jej wygląd.

Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia

Nie będziesz w stanie wykonać nawet najprostszej odmiany manicure’u akrylowego, jeżeli wcześniej nie zaopatrzy się w niezbędne do tego zabiegu narzędzia. Część z nich możesz już posiadać. Przydadzą ci się na pewno te akcesoria, które służą ogólnie do dbania o paznokcie, tzn.: pilniczki, cążki, drewniane patyczki, oliwka do skórek oraz bloczek polerski.

Potrzebujesz jednak także nieco bardziej specjalistycznych produktów. Od razu stwórz więc listę rzeczy, które w najbliższym czasie musisz kupić. Będą to kolejno: wysokiej jakości akryl w proszku, płyn przeznaczony do nakładania akrylu, tipsy, klej do tipsów, primer, aceton (lub inny płyn do ściągania paznokci) oraz pędzelek do nakładania akrylu.

Przygotuj się do zabiegu

Zanim na dobre zajmiesz się metodą akrylową zdobienia paznokci, przygotuj wszystkie płytki do zabiegu. Zrób to dokładnie. Najpierw zdezynfekuj dłonie i usuń z nich wszystkie zanieczyszczenia. Zwróć uwagę na to, czy twoja naturalna płytka nie jest przypadkiem zbyt tłusta. Możesz szybko ją zmatowić przy pomocy specjalnego płynu o nazwie cleaner.

Nie zapominaj o skórkach. To właśnie one potrafią zaburzyć efekt najpiękniej wykonanego manicure’u. Jeżeli nie masz z nimi zbyt dużych problemów, po wcześniejszym wymoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z mydłem możesz po prostu delikatnie odsunąć je drewnianym patyczkiem. W przypadku większych skórek nachodzących na płytkę nierzadko konieczne okazuje się ich wycięcie. Rób to jednak ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry.

Wykonaj paznokcie akrylowe

Na odtłuszczoną płytkę od razu możesz nałożyć płyn i spróbować przyczepić do niego tipsy. Pamiętaj o tym, by zawsze po tym kroku dokładnie wypiłować brzegi występujące między naturalną płytką a tipsami. Jeżeli paznokcie okażą się dla ciebie zbyt długie, zawsze możesz skrócić je przy użyciu gilotyny.

Dopiero teraz dowiesz się, na czym dokładnie polega metoda akrylowa zdobienia paznokci. Po wydłużeniu płytki i nadaniu jej optymalnego kształtu, możesz pokryć ją mieszanką akrylu i specjalnego płynu. Poczekaj kilkanaście minut, aż warstwa zostanie utwardzona, a następnie przemyj ją acetonem. Na przygotowane w ten sposób paznokcie możesz nałożyć dowolny kolorowy lakier.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Categories Ciekawe
yfine.pl ozrodlo.com.pl iq.org